Trať vedla přes Vážany, Kotojedy, Kvasice, kde začínalo stoupání na Novou Dědinu, Tabarky a Bunč. Poté následoval krutý seběh do Zdounek a přes Šelešovice a Jarohněvice se závodníci vrátili zpět na kroměřížský stadion. Celkové převýšeni trati činilo 330m.

Před startem byla minutou ticha uctěna památka legendy kroměřížských maratónců Aloise Pospíšila, který letos v červenci tragicky zahynul.

Vítězem letošního ročníku se stal vynikající český triatlet Petr Vabroušek (Author Tufo Zlín), který si tak zopakoval vítězství z roku 2005. Náročnou trať zdolal v čase 2:48:26 hod. Rozhodující náskok získal mezi Kostelanami a Bunčem, kde se odpoutal od v cíli nakonec druhého Milana Adamce (2:51:02). Třetí doběhl Jan Škrdla z TJ Sokol Velká v čase 2:56:53 hod.

V kategorii žen zvítězila Šárka Krčková (TJ Liga 100 Olomouc) 3:39:48 hod. před Vilmou Podmelovou (CykloLasl Brno) 3:48:20 hod. a domácí Jitkou Stehlíkovou (Sportcentrum Zapletal Kroměříž) 3:49:50 hod., která si zároveň odbyla svou maratónskou premiéru.

Zajímavostí závodu byl již 502 absolvovaný maratón Alexandra Simona (DS Žilina), který je v tomto směru rekordmanem mezi slovenskými, ale i českými maratónci. Dále to byl výkon Františka Zikeše, který tento náročný závod úspěšně absolvoval v úctyhodném věku 80 let a to za 5:27:58 hod.

Závod se běžel za optimálních podmínek, panovalo slunečné, téměř bezvětrné počasí. Z celkových 55 závodníků jich doběhlo do cíle 52.