,,Pětikilometrový závod letos nově startuje na holešovském atletickém stadionu v Partyzánské ulici. Tam bude i zázemí závodu,“ informuje hlavní pořadatel letošní Zámecké pětky Ondřej Němec.

Pořadatelé vypsali 5 mužských a 4 ženské kategorie. Všechny mají společný start ve 12 hodin. Prezentace začíná v 9 hodin. Startovné zaplacené do 11. června je 150 Kč. Na místě v den závodu pak 200 Kč. Účastnický limit je 150 běžců. Pokud ale budou povolené akce do 500 účastníků, tak se v hlavním závodu představí maximálně 200 atletů.

,,Už od 10 hodin si v Holešově na tratích od 50 metrů do 1200 můžou zazávodit děti. Připraveno celkem 12 dětských kategorií. Děti zaplatí startovné 30 Kč,“ prozradil ještě Němec.

Loni se hlavního závodu Zámecké pětky zúčastnilo 88 mužů a 45 žen. V holešovském parku si zazávodilo také 144 dětí.

Absolutním vítězem se stal Tomáš Navrátil (AK Kroměříž, Oněmec), který pětikilometrový běh vyhrál v čase 16:58. Mezi ženami si pro prvenství doběhla Barbora Kopřivová. Reprezentantka Univerzity Brno vybojovala zlatou příčku za čas 19:30.