Triatlonový závod bude probíhat na tratích s olympijskými distancemi složené z 1500 plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu.

,,Plavat se bude 30 úseků v hulínském koupališti, cyklistika se pojede na okruhové trati mezi Hulínem, Záhlinicemi, Tlumačovem a Otrokovicemi. Závěrečný běh je rozdělený do 5 okruhů v hulínském parku poblíž koupaliště,“ informuje za pořadatele Olympijského Hulmena Rostislav Burda.

V podniku, který je posledním sedmým letošním závodem Moravského poháru v triatlonu Triseries 2023, je vypsáno 5 kategorií pro muže, 3 kategorie pro ženy, dále pak kategorie pro juniory a kategorie pro juniorky. Bojovat se bude také o přeborníka a přebornici Hulína. Na Hané si zazávodí i smíšené štafety.

Start závodu v areálu koupaliště v Hulíně je v 9 hodin. Prezence probíhá mezi 7.30 a 8.30 hodinou. Startovné pro jednotlivce je 500 Kč, pro štafety 1000 Kč.

Po skončení závodu proběhne nejprve vyhlášení výsledků Olympijského Hulmena a poté vyhlášení celkových výsledků Triseries 2023.

V loňském roce Olympijského Hulmena vyhrál Lukáš Kynický (Kalda Team, 2:04:04), v závodu žen vybojovala zlatou příčku zlínská Ironmanka Helena Kotopulu (CSG Tri Team, 2:11:10).