Vypsáno je celkem pět kategorií pro muže, dvě ženské kategorie a jedna juniorská kategorie. Start závodu je v 9 hodin na koupališti v Morkovicích. Prezentace končí v 8.30 hodin.

,,Plavat se bude na morkovickám koupališti. Cyklistika se pojede na dvou okruzích směrem na Slížany, Troubky a Litenčice. Závěrečný běh jsme pak situovali do čtyřech okruhů po asfaltové komunikaci směrem na Počenice," představil závod jeden z pořadatelů Pavel Mich.

,,Svou náročností je však Morkoman určený hlavně zkušeným triatletům. Nejtěžším místem na trati je kopec Kleštěnec, který musí závodníci při cyklistické části zdolat dvakrát. Navíc je náš podnik od roku 2003 oficiálním Mistrovstvím Zlínského kraje v olympijském triatlonu, proto i letos očekáváme kvalitní sportovní podívanou a účast elitních regionálních triatletů," upozornil ještě Pavel Mich.

Loni Morkomana ovládli zlínský Milan Merva z týmu Grilovaní bažanti (2:09:42) a Petra Vybíhalová (Plavecký klub Zlín, 2:36:32). Traťový rekord drží z roku 2006 časem 2:07:11 Petr Vabroušek (Author Tufo Trilife Zlín).