Nedařilo se mu jenom na začátku dubna v Bratislavském maratonu. Zvítězil také ve 3. ročníku Rohálovského ultramaratonu. V něm dosáhl na padesátikilometrové trati času 3:27:56.

,,Startovat v ultramaratonu na Kroměřížsku jsem neměl v plánu. O účasti v tomto závodu jsem začal uvažovat až v polovině dubna. Chtěl jsem si spravit chuť po nevydařeném maratonu na Slovensku a zároveň jsem si chtěl v okolí Prusinovic, Líšné a Holešova porovnat výsledek z roku 2013, kdy jsem si na stejné trati zazávodil v bikemaratonu Rohálovská padesátka,“ vysvětloval Matěj Beníček.

Před závodem ho motivoval i klubový kolega a obhájce první příčky z loňského roku Jaroslav Vicher, který 15. dubna téměř překonal traťový rekord v Rohálovském ultramaratonu.

,,Na prusinovický závod jsem se nijak speciálně nepřipravoval. Těžil jsem v něm z tréninků na maraton na Slovensku, kdy jsem od začátku roku každý týden naběhal 100 až 120 kilometrů. Většinou na cyklostezce mezi Zlínem a Otrokovicemi,“ přiznal malenovický vytrvalec.

Na start ultramaratonu na prostranství před obecním úřadem v Prusinovicích se postavil v neděli 17. dubna v 9.30 hodin.

,,Od začátku jsem běžel pocitově tempem maratonu. Navíc jsem měl o motivaci postaráno. Na 30. kilometru jsem na trati předběhl taťku Petra, který s kamarádem Danielem Kočařem vybíhal o 45 minut přede mnou,“ prozradil Beníček.

Do 43. kilometru se mu běželo skvěle.

,,Počasí bylo ideální. Ovšem posledních 5 kilometrů jsem měl krizi. Od Tučap do Prusinovic foukal protivítr. S krizí jsem se potýkal až do cíle. Přesto jsem se svým výkonem i výsledným časem spokojený,“ tvrdí reprezentant otrokovického KESBUK Teamu.

Trať se mu líbila. ,,Celá byla skvěle značená. Takže se na ní nedalo zabloudit,“ chválí pořadatele Beníček.

Ten si nyní několik týdnů od vytrvalostních závodů odpočine. Bude se však připravovat na své vrcholy letošní sezony.

,,V červnu se postavím na start Moraviamanu v Otrokovicích a v srpnu budu závodit v Hostýnské osmě. V ní budu obhajovat prvenství z loňského roku,“ plánuje Matěj Beníček.

Rohálovský ultramaraton pořádal sportovní klub Veseni.cz. Letos se běžel jako samozávodní. Závod dlouhý 50 kilometrů s celkovým převýšením 1000 metrů vedl po trati bikerové Rohálovské padesátky z Prusinovic přes Pacetluky, Karlovice, Líšnou, dále pak nad Jankovicemi, přes Holešov, Tučapy s cílem opět v Prusinovicích.

VÝSLEDKY ROHÁLOVSKÉHO ULTRAMARATONU 2022 – MUŽI:

1. Matěj Beníček (KESBUK) 3:27:56

2. Jaroslav Vicher (KESBUK) 3:35:43

3. Roman Pavlíček (RRP) 3:50:44

4. Čestmír Horák (Přerov-Předmostí) 4:06:24

5. Radek Tabarka (Bulls Rymice) 4:18:01

6. Milan Hrdlička (Chvalčov) 4:26:41

7. Martin Koplík (Vesani.cz) 4:27:05

8. Patrik Bartík (Drásal Team Holešov/KESBUK) 4:27:36

9. Josef Barot (TJ Slavkov pod Hostýnem) 4:29:47

10. David Lavička (GHOST Team) 4:36:08