,,Pětikilometrový závod, který se poběží na dvou okruzích v zámecké zahradě, má start i cíl na dráze holešovského Městského atletického stadionu v Partyzánské ulici. Tam bude i zázemí Zámecké pětky,“ informuje ředitel závodu Ondřej Němec.  Pořadatelé vypsali 5 mužských a 4 ženské kategorie. 

,,Vyhlašovat se bude také absolutní pořadí v závodu mužů, absolutní pořadí v závodu žen, nejlepší muži z Holešova a místních částí a nejlepší ženy z Holešova a místních částí,“ prozradil dále Němec. 

Společný start hlavního závodu je v 18 hodin.  Prezentace bude probíhat od 15 do 17 hodin. Startovné na místě v den závodu je 250 Kč. 

,,Už od 15 hodin si v Holešově na tratích od 50 metrů do 1200 můžou zazávodit také děti. Připraveno je celkem 11 dětských kategorií. Děti zaplatí startovné 30 Kč,“ upozornil ještě Ondřej Němec.

Loni se hlavního závodu v holešovské Zámecké pětce zúčastnilo 74 mužů a 27 žen. V zámeckém parku v Holešově si zazávodilo také 100 dětí.  Mezi muži v loňském roce vybojoval prvenství Tomáš Navrátil z AK Kroměříž, který závod ovládl v čase 16:17. Závod žen vyhrála Martina Novotná z Brusného (ONěmec.cz, 19:58).