,,Valašskomeziříčský tým velmi dobře známe. Víme, že Valaši mají kvalitní mužstvo. Herní styl mají postavený na rychlém přechodu do útoku podporovaný dobrou střelbou. V letošní sezoně je jejich velkou oporou rozehrávač se zkušenostmi s NBL Lukáš Bukovjan, který má výborný nájezd a střelbu za 3 body. Dalším spolehlivým tahounem Valachů je zkušený pivot Jakub Blažek. Oba proto bude těžké ubránit,“ uvědomuje si kroměřížský trenér Jiří Vavruša.

Jeho kolektiv je však odhodlaný v zápase uspět.

,,Pochopitelně duel chceme vyhrát. Čeká nás ovšem těžká práce. Zejména, když nám bude chybět rozehrávač a křídlo Martin Pobořil a kapitán křídlo Petr Křůmal. Oba budou reprezentovat svoji školu na prestižním turnaji v Římě. Nicméně i Valašskému Meziříčí bude postrádat některé hráče. V tom případě bychom mohli mít výhodu, že máme širší a vyrovnanější kádr,“ věří v povedený výsledek Vavruša.

Hosté, kteří v Kroměříži nastoupí bez dlouhodobě zraněných křídla Vojtěcha Palyze a pivota Tadeáše Janíka, přistupují k derby s respektem.

,,Domácí mají mladý běhavý tým, který umí každého soupeře zaskočit a překvapit. Herní styl mají postavený na hodně vytažené obraně a důsledné hře do těla. Proto bude v derby nutné ubránit všechny kroměřížské hráče,“ podělil se kouč Valašského Meziříčí Petr Nachtmann o poznatky o celku z Kroměříže.

První muž lavičky Valachů ale zná recept, jak Hanáky porazit.

,,Rychlým protiútokem a aktivní obranou na hráče s míčem. Důležité rovněž bude, aby se nám dařilo v obraně a také střelba z dálky i z perimetru,“ má jasno Nachtmann, kudy vede cesta jeho týmu k výhře na Hané.

Kroměříž se v domácím prostředí představí také v sobotu 13. listopadu, kdy se utká s mužstvem UP Olomouc. Tento zápas začíná v 18 hodin.