Druhé místo obsadil se ztrátou 2 minut a 47 sekund domácí reprezentant David Pluhař (Plavecké sporty Kroměříž), bronzový byl Martin Kleibl (2B Winner team, 1:18:04) Matador Tomáš Neradil (Aspot Hulín, 1:24:38) skončil šestý.

,,Jakub Sklenář v Kromplmenovi obhájil prvenství z loňského roku. O letošním úspěchu rozhodl na trati cyklistiky a v běhu. Stříbrný David Pluhař byl podle očekávání nejlepším plavcem v závodu,“ upozornila jedna z pořadatelek Ivona Dorazilová.

V závodu žen se regionální triatlonistky neprosadily. Mezi nimi zvítězila Markéta Navrátilová (RSFK Triatlon Brno, 1:36:30), před Olgou Čechmánkovou (AD Team, 1:38:13), třetí místo obsadila Gabriela Bajteková (Zbyňovar, 1:39:48).

,,Navrátilová se po vyrovnaném plavání mezi ženami probojovala na první příčku povedenou jízdou na kole,“ upozornila Dorazilová.

,,Plavání probíhalo v kroměřížském Hrubém rybníku. Cyklistika se jela na trati z Kroměříže přes Trávník, Těsnovice, Vrbku, Tabarky, Novou Dědinu do Kvasic, trasa kola pak pokračovala po cyklostezce podél řeky Moravy do Kroměříže zpět k Hrubému rybníku. Závěrečný běh se běžel na obrátkové trati směrem na Trávník a zpět,“ představila ještě letošní trať Kromplmena Ivona Dorazilová.

Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo celkem 52 triatlonistů a triatlonistek.

Kromplmen byl úvodním podnikem ze sedmidílného 8. ročníku Okresního triatlonového poháru na Kroměřížsku Triséries 2023.

Dalšími závody budou 1. července Osecký triatlon v Oseku nad Bečvou, 15. července Morkovický terénní triatlon v Morkovicích, 22. července Hulmen v Hulíně, 29. července Holešovman v Holešově, 19. srpna Kralický triatlon a 2. září Olympijský Hulmen v Hulíně.