Kroměřížská soutěž je oficiálním turnajem Českého svazu juda, kterou místopředseda svazu Miroslav Bartel svou účastí stvrzoval. Popularita turnaje rok od roku roste, což se projevilo v extrémním množství závodníků, letos jich bylo téměř 250, a to z padesáti oddílů a klubů České republiky, Polska, Slovenska, Moldávie, Slovinska a Švýcarska. Velká účast zahraničních klubů je známkou rozrůstající se spolupráce kroměřížského oddílu a stává se již tradicí.

Tak jako loni zvítězil v soutěži družstev Judo club Bežigrad ze Slovinska, druhé místo obsadil JC Kišiněv z Moldávie, třetí TJ Slavia Kroměříž. Výsledky mladšího žactva Slavie Kroměříž: 3. místo Veronika Sedláková (do52 kg) a Chmelař (- 60 kg), 5. místo Ondřej Pospíšil (- 42 kg) a Nesvadba (- 50 kg). Starší žáci: 1. místo Navrátil (- 73 kg), 2. Chmelařová (- 48 kg) a Kalíková (- 52 kg), 3. Šafránek (- 60 kg), 5. Kučera (- 38 kg) a Buchal (- 46 kg), 7. Suchánek (- 38 kg) a Švec (- 50 kg). Ve zvláštní kategorii U20 nad 90 kg zvítězil Jiří Rozsypal ml., druhý byl Robe a třetí Lehkoživ.

Ze Spartaku Hulín obsadil 3. místo do 66 kg starší žák Patrik Průcha, Petr Eliáš skončil třetí ve váze do 42 kg. Pro SKP Holešov vybojovala stříbrnou medaili mladší žákyně Fojtová (do 32 kg), páté místo do 66 kg obsadil Petr Rozsypal.