Stříbrný v pořadí Fryštačan v barvách zlínského Ekodrillu Radoslav Šíbl byl v cíli o devatenáct sekund pomalejší, třetí pozici obsadil časem 34:21 Tomáš Steiner z AK Drnovice.

,,V Hulíně jsem obhajoval loňské prvenství a také letos jsem tam chtěl uspět. Navíc jsem měl o motivaci postarané, protože v mrazivém počasí mi u trati fandil otec a v závodu žen se představila sestra Jana,“ nezapíral Tomáš Navrátil.

Ten úvodních pět kilometrů běžel vpředu s Radomírem Šíblem a Tomášem Steinerem. ,,Steiner byl pro mě velkou neznámou. Atlet z Drnovic totiž téměř celý loňský rok bojoval se zraněními. Šíblovi jsem chtěl oplatit porážku z prosincového Mikulášského běhu ve Zlíně,“ plánoval Navrátil.

Trenéři a fanoušci Bazooky Uherské Hradiště
Uherské Hradiště se chystá zaskočit Liberec překvapivými rychlými protiútoky

Jeho záměr mu vyšel. ,,Steiner z čela odpadl těsné před obrátkou v Pravčicích a Šíblovi jsem se vzdálil v průběhu sedmého kilometru,“ upozornil na rozhodující momenty kroměřížský vytrvalec, který byl se svým vystoupením na Hané spokojený.

,,Celý závod jsem běžel svým tempem a to tentokrát stačilo na zisk zlaté příčky,“ radoval se z obhajoby prvního místa v Hulíně Tomáš Navrátil.

Z regionálních reprezentantů doběhl ještě Roman Zbranek (SKOB Zlín, 35:49) čtvrtý, Josef Sedláček z AK Kroměříž v čase 36:18 pátý, Jakub Janda (Rohálov, 36:27) šestý, Daniel Čáň (Vivat Sport Valašské Meziříčí, 36:39) sedmý, Petr Veselský z pořádajícího Aspotu Hulín osmý (36:47), kroměřížský Jiří Klement (Dressme.cz, 36:52) devátý a Martin Hečko ze Zlína (Valachbajk Team, 37:10) desátý.

Závod žen suverénně ovládla díky času 39:04 Martina Novotná z AK Kroměříž. Druhé místo vybojovala Iva Kavánková (SKOB Zlín, 45:28), bronz brala Veronika Brázdová z Kroměříže (Valachbajk Team, 46:11). Čtvrtá doběhla přerovská veteránka Simona Grulichová (46:17), pátá byla slavičínská Vendula Skoupá (Sýkora Running, 46:42).

,,Byl to můj další povedený tréninkový závod. A protože se letos mezi ženami v Hulíně nesešla příliš velká konkurence, tak jsem se od startu soustředila na souboj s časem,“ přiznala Martina Novotná.

Atletku z Brusného v kroměřížských barvách výkon i výsledek potěšil. ,,V příjemném počasí jsem nejrychleji běžela první a desátý kilometr. Ovšem téměř po celý průběh závodu se mi dařilo držet tempo zhruba 3:55 na kilometr,“ pochvalovala si v cíli Novotná.