Vabroušek se prezentoval v tradičním letním triatlonovém závodu v Hulíně a okolí, který se konal na trati složené z 500 metrů plavání, 30 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu, výsledným časem 1:15:46. Druhé místo bral se sedmačtyřicetisekundovou ztrátou Jakub Navrátil (AD Team), třetí byl Tomáš Procházka (Plavecké sporty Kroměříž, 1:16:51).

,,V Hulíně jsem naposledy zvítězil v roce 2005. Od té doby mi start v Hulmenovi v termínovce nevycházel. Teprve letos jsem se po třinácti letech pokoušel o obhajobu,“ přiznal Petr Vabroušek.

Ten si uvědomoval, že od úvodní disciplíny plavání ve venkovním hulínském koupališti, v němž se startovalo intervalově, bylo nutné jet celý závod vyrovnaným úsilím.

 ,,Konečné výsledky byly totiž známé až po doběhnutí všech triatlonistů do cíle,“ vysvětloval člen zlínského klubu Titan Trilife, který také popsal vývoj závodu.

 ,,Startoval jsem jenom několik minut po skupině největších favoritů z AD Teamu. V průběhu cyklistiky se mi je ale podařilo sjet. Takže do depa jsem dojížděl s virtuálním náskokem. Závěrečný běh už jsem tak mohl absolvovat s rezervou,“ užíval si letošního Hulmena Vabroušek.     

Z regionálních reprezentantů se do první desítky výsledkové listiny ještě vešli Pavel Žák (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:17:38). Ten obsadil šestou příčku. Jiří Klement z Kroměříže (Dressme.cz, 1:18:24) skončil devátý a holešovský Radim Barták (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:18:55) desátý.

Mezi ženami Kotopulu dominovala časem 1:21:20. Stříbrná Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team) byla o čtyři minuty a devětatřicet sekund pomalejší. Třetí do cíle doběhla Silvie Pavlíčková z pořádajícího Aspotu Hulín (1:26:02). Čtvrtou pozici získala přerovská Alena Losertová (Zapro Team, 1:28:27), páté místo si zaknihovala Šárka Vašírová (Titan Trilife Zlín, 1:32:15).

,,V Hulíně byla jako vždy parádní atmosféra,“ pochvalovala si Helena Kotopulu, která začala volnějším plaváním.

 ,,Věděla jsem, že ve vodě se mi nepodaří zaplavat žádný zázračný čas. Na kole už jsem ale byla nucená zrychlit, protože Hulmen je hákový závod a já jsem ani v protivětru na trati nikoho na táhnutí neměla. Při běhu už jsem si hlídala tempo,“ okomentovala průběh závodu Kotopulu.

 Letošního Hulmena se za teplého slunečného počasí zúčastnilo ve všech kategoriích 173 triatlonistů.