„Také letošní ročník Hostýnské padesátky se pojede přes nejznámější místa tohoto kraje. Bikeři poměří síly zejména na hlavním hřebeni Hostýnských vrchů, zdolat musí i největší kopce Hostýn a Troják. Zajímavým úsekem bude určitě i jízda po zbytcích lesní železnice v Rajnochovicích," informuje jeden z organizátorů závodu Ondřej Fojtík.

Pořadatelé vypsali šest mužských, dvě ženské kategorie a jednu kategorii pro juniory. Zazávodit si mohou rovněž tandemy. Připravené jsou i krátké tratě v parku v Zahájeném pro vložené závody pro děti. Start nejmladších kategorií odrážedel je ve 12.20 hodin, pak následují další kategorie. ,,Pro děti jsme navíc připravili bohatý doprovodný program. Můžou se pobavit v dětském koutku, vyzkoušet si malování na obličej a podívat se od 15 hodin na představení loutkového divadla Pec nám spadla. Zdarma můžou navštívit také koupaliště," zve Fojtík.

Organizátoři nezapomněli ani na charitu. ,,Startovné z dětských závodů poputuje na konto nadace Šťastná hvězda a opět proběhne dražba dresu, tentokrát vítěze jedné z etap letošní Tour de France Zdeňka Štybara," prozradil ještě Ondřej Fojtík.

Vítězství ve 2. ročníku Hostýnské padesátky budou obhajovat Pavel Žák z Bike Triatlonu Morkovice (1:44:18) a Johana Kolašínová z formace Superior Riders (2:11:32). ⋌(hot)