Start 47 kilometrů dlouhého podniku, který má převýšení 1250 metrů, je v 12.12 hodin na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Cíl bude na fotbalovém stadionu v městském parku Zahájeném. Vyhlášení výsledků bude k vidění mezi 16 a 17 hodinou. Pořadatelé očekávají účast minimálně 400 bikerů.

,,Také letošní ročník Hostýnské padesátky se pojede přes nejznámější místa tohoto kraje. Bikeři poměří síly zejména na hlavním hřebeni Hostýnských vrchů, zdolat musí i největší kopce Hostýn a Troják. Zajímavým úsekem bude určitě i jízda po zbytcích lesní železnice v Rajnochovicích,“ informuje jeden z organizátorů závodu Ondřej Fojtík.

Pořadatelé vypsali šest mužských, tři ženské kategorie, jednu kategorii pro juniory a jednu kategorii pro juniorky. Zazávodit si mohou rovněž tandemy. Připravené jsou i krátké tratě v parku v Zahájeném pro vložené závody pro děti. Jejichž partnerem je Šťastná hvězda. Start nejmladších kategorií odrážedel je v 10 hodin. Pak následují další kategorie.

,,Pro děti jsme navíc připravili bohatý doprovodný program. Můžou se pobavit v dětském koutku, vyzkoušet si malování na obličej a od 14 hodin se podívat na představení loutkového divadla. Bez placení vstupného můžou navštívit také koupaliště,“ zve do Bystřice pod Hostýnem Fojtík.

Pořadatelé nezapomněli ani na charitu. ,,Jak bývá zvykem, tak i letos u nás proběhne dražba nějaké zajímavosti okolo cyklistiky. Letos to bude dres Jana Hirta z Pro Tour Teamu Astana. Výtěžek bude věnovaný na dobročinné účely,“ prozradil ještě Ondřej Fojtík.

Vítězství z loňského 5. ročníku Hostýnské padesátky bude obhajovat Pavel Skalický. Ten se v barvách Bike Triatlonu Morkovice blýskl časem 1:35:18. Mezi ženami brala prvenství Brňačka Dagmar Sladkovská (Česká Spořitelna Accolade, 2:01:24).

Lubomír Hotař