Zvítězila Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), třetí byla Eliška Sieglová (SK Praga). Další luhačovická orientační běžkyně Martina Jirčáková skončila devátá.

,,Na závody na Rusavě jsem se těšila, protože se konaly v mých téměř domácích terénech. Pocházím z Přerova, a když se zaměřuji na vytrvalost v kopcích, tak si zajedu pod Hostýn a běhám v Hostýnských vrších. Toto prostředí mám moc ráda,“ svěřila se Horčičková.

Před startem závodu na klasické trati věděla, že jí čeká poctivá dlouhá klasika.

,,To se také potvrdilo. Na trati jsem strávila přes 80 minut. Stavba trati se mi však líbila, kdy stavitel střídal dlouhé volby postupů s kratšími postupy, čímž rozbíjel běžecké tempo a já jsem musela zrychlovat a zpomalovat a také měnit soustředění na mapu,“ upozornila přerovská orientační běžkyně hájící barvy Slovanu Luhačovice.

,,Závod se mi povedl, jenom některé volby postupů jsem měla pomalejší, než Denisa Kosová,“ uznala Vendula Horčičková.

Reprezentantce Luhačovic se dařilo také v závodu na krátké trati (4,36 kilometru, převýšení 150 metrů, 19 kontrol). V něm obsadila bronzovou příčku. Opět vyhrála Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), druhé místo brala Karolína Kettner (OK Slavia Hradec Králové). Martina Jirčáková byla osmá.

,,Očekávala jsem technicky velmi náročný závod, jak v kamenech a skalách, tak v zavřených hustníkových pasážích. To jsou úseky ve velmi hustém špatně průběžném a neprůhledném lese. Nakonec mi ale připadalo, že nás stavitel trochu šetřil a trať nepostavil tak technicky složitou. Přesto ji hodnotím jako pěknou, i když fyzicky náročnou. Mně se po klasickém závodu neběželo úplně ideálně. V těsném souboji jsem však vybojovala třetí místo,“ potěšilo Horčičkovou.

Také v hlavním závodu mužů (M21E) se zviditelnil reprezentant OOB TJ Slovan Luhačovice. Vojtěch Sýkora vybojoval na klasické trati třetí příčku, v závodu na krátké trati skončil šestý.

Oba závody uspořádal SKOB Zlín s centrem na louce u Myslivecké chaty Grůň na Rusavě – Ráztoce. Na startu bylo ve 48 kategoriích od nejmenších dětí až po veterány a veteránky kolem 1000 orientačních běžců.

Staviteli trati pro klasický závod byli Roman Zbranek a David Mikel. Stavitelem krátké trati byl Michal Smola.