Druhé místo obsadil Pavel Žajdlík. Atlet z Ostrožské Lhoty byl v cíli o 30 sekund pomalejší. Bronzovou příčku vybojoval Martin Čmelík z Leskovce (SK Hranice, 44:49). František Dosoudil z Hulína (Fénix sport, 48:14) skončil sedmý.

,,Přerovského Běhu 17. listopadu jsem se v minulých letech zúčastňoval pravidelně. V loňském roce jsem ale dal přednost Brněnskému běžeckému poháru. Letos jsem se však do Přerova rád vrátil,“ vysvětluje Tomáš Navrátil.

Letos mírně pozměněná a o jedno pěkné místo s výhledem na Přerov trochu prodloužená trasa mu vyhovovala.

,,Závod jsem rozběhl v klidu. Na začátku jsem běžel ve vedoucí skupině společně s Petrem Kučerou z Grymova a Pavlem Žajdlíkem. V průběhu 6. kilometru z ní Kučera odpadl a od Žajdlíka jsem se odpoutal 2 kilometry před cílem,“ letmo popsal klíčové momenty 34letý kroměřížský vytrvalec Navrátil.

V hlavním 11,9 kilometrovém závodu v Přerově se nejprve běžel 1 okruh na dráze přerovského atletického stadionu, poté jeden velký okruh v terénu a na závěr opět jeden okruh na dráze.