Akcí, jež se podobá tenisovému Turnaji mistrů, v Kazachstánu vyvrcholí letošní ročník prestižního seriálu Seamaster 2017 ITTF World Tour.

Sedmadvacetiletá rodačka z Jankovic na Kroměřížsku bude v Astaně startovat společně se slovenskou reprezentantkou Barborou Balážovou ve čtyřhře. „Chci si celý turnaj užít a nestresovat se výsledky. Každý vyhraný zápas bude super,“ ví Matelová.

Sehraný pár, který letos vinou zranění slovenské hráčky přišel o mistrovství světa v Düsseldorfu, nepatří ve čtyřhře mezi favority.

Matelová s Balážovou v konečném žebříčku byly až na třináctém místě, ale vzhledem k tomu, že pět dvojic před nimi nesplnilo podmínku o minimálním počtu čtyř startů v kalendářním roce, bylo z toho nakonec osmé postupové místo.

Momentálně česko-slovenská dvojice figuruje mezi osmi kvalifikovanými dvojicemi na sedmém místě a s jistotou nebude mezi kvartetem nasazených. „Věřím, že pokud se nám všechno sejde, nezahrajeme si tu pouze jeden zápas. Čeká nás čtvrtfinále a potom se uvidí,“ nestresuje se hodonínská odchovankyně.

Nervozitou ani případnými soupeřkami se nijak netrápí. „V nasazené čtveřici je pouze jeden evropský pár. Matildu Ekholmovou a Georginu Potaovou jsme navíc už porazily, takže pokud bychom si nyní mohly vybrat soupeřky pro čtvrtfinále, byly by to právě tyto dvě. Jinak je to úplně jedno. Tady není slabého soupeře,“ připomíná na svazovém webu Matelová, která má za sebou účast na olympijských hrách v brazilském Riu a startovala také na Evropských hrách v Ázerbájdžánu. „Rio i medaile z Baku jsou porad nejvýše. Grand Final je ale hned po nich, protože v Česku ani na Slovensku se na tento turnaj nikdy nikdo zatím nekvalifikoval. Nám se to podařilo, za což jsem moc ráda, protože to od začátku letošní sezony náš cíl,“ říká sedmadvacetiletá stolení tenistka.

Matelová i její parťačka do dějiště turnaje přiletěly v pondělí pozdě v noci. V Astaně je vítaly teploty kolem mínus dvaceti stupňů a pětihodinový časový posun „Musíme se s tím nějak vypořádat,“ ví česká reprezentantka, která si přípravu na Grand Finals zpestřila tréninky a bundesligovým zápasem v Düsseldorfu. „Poslední týden jsme trénovaly hodně,“ tvrdí Matelová. „Zaměřily jsme se na čtyřhru a s ní spojené kombinace. Takže servis a příjem,“ přidává.

Jankovická rodačka věří, že v dalekém Kazachstánu předvede podobný výkon jako letos v Kataru.

Ať už ale Matelová s Balážovou dopadnou v na prestižní akci jakkoliv, po turnaji se vrací zpět do Německa. Vánoční svátky ale prožije doma s rodinou na Moravě. „Těším se na odpočinek a vánoční pohodu s nejbližšími,“ přiznává sympatická hráčka, která před Štědrým dnem musí vyřešit ještě jednu věc. „Musím se přiznat, že letos nemám koupený ani jeden dárek, což vůbec není můj styl,“ usmívá se Matelová. „Takže to budu muset zvládnout v Astaně, v Düsseldorfu nebo pak až v České republice,“ ví. „Naštěstí nějaké myšlenky v hlavě mám,“ dodala.