BBK IVES BRNO – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 35:77 (14:19, 4:14, 11:26, 6:28)

Utkání v Blansku nebylo pro hosty vůbec tak jednoduché, jak ukazuje výsledek. Neuvážené fauly hosty brzy utlumily v obraně a navíc domácí hráli běhavý basketbal. Naštěstí pro kroměřížské hráče s fauly na štíru byl i nejlepší domácí hráč, a tak hosté dokázali využít jeho nepřítomnosti na hřišti. Několik dobře zahraných akcí hosty odpoutalo od soupeře a mohli slavit první vítězství v soutěži.

Body Slavie: Domanský 40 (TH 7/4), Osina 12, Procházka 7 (2/0, 1× za 3 body), Pražák 6 (7/4), Navrátil 4, Kaliňák 2, Mráz, Pavlů, Šibor po 2. TH: 16/8.

BC VYSOČINA – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 88:64 (26:12, 26:23, 16:31, 20:8)

Družstvo BC Vysočina je složené z hráčů několika oddílů Vysočiny a tuto soutěž hraje v Havlíčkově Brodě. Družstvo je výkonnostně na úrovni kroměřížského mužstva a i v oslabené sestavě mohli hosté vyhrát. Ale odevzdanost a laxnost, hlavně v závěru první čtvrtiny, nemohly vést k úspěšnému výsledku.

Ve třetí čtvrtině hosté ukázali, že basket hrát umí, ale dobře zahrané akce nedokázali vícekrát opakovat. Hostující hráči se utápěli v nesmyslných individuálních akcích. Byla to lekce bojovnosti a běhavosti a větší snaze po vítězství domácích.

Body Slavie: Domanský 21 (2/2, 1×3), Kalousek 15 (6/3), Osina 11 (10/5), Pražák 8, Navrátil 3 (2/1), Kaliňák 2, Mráz 2 (2/0), Procházka 2. TH: 22/11. (lk, ebe)