GYMNÁZIUM HLADNOV – SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ 52:65 (13:18, 11:15, 11:15, 20:14)

V Ostravě na hřišti Gymnázia Hladnov se vítězství kroměřížského týmu nerodilo lehce. Soupeř byl sice technicky méně vyspělý, ale domácí hráči byli vysocí a draví. Jejich rychlá hra dělala Tygrům potíže a často soupeře zastavili jen faulem. Naštěstí pro hosty domácí vyhořeli v úspěšnosti trestných hodů (30 %).

Třetí čtvrtina Tygrům vyšla a i díky dvěma trojkám odskočili

na 19 bodů (32:51). Jenže pak nepochopitelnými chybami pustili soupeře až na rozdíl deseti bodů, ale vítězství po boji uhájili.

Body Slavie: Navrátil 16, Šibor 16 -TH 5/4, Kalousek 12 –2/1 a 1× 3, Osina 7 –4/1, Pavlů 4, Procházka 6 –2/1 a 1× 3, Kaliňák 3 –2/1, Přikryl 1 –2/1.

BK PROSTĚJOV – SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ 37:70 (13:17, 5:8, 9:21, 10:24)

V Prostějově čekalo na Tygříky nejslabší družstvo soutěže. V prvním poločase to byl z obou stran basketbal plný nepřesností, vynechávání tutových podkošových pozic, prostě trápení. Domácí tým tvořili vysocí a pohybliví hráči, kteří ale zatím technicky nestačí. Druhý poločas již byl plně v režii Tygrů. Protiútoky a úspěšná střelba, z toho pět trojek, zabezpečily dostatečný náskok a nakonec přesvědčivou výhru.

Družstvo Slavie je po polovině soutěže ještě pořád v boji o sedmou příčku tabulky.

Body Slavie: Šibor 22 –TH 3/2, Procházka 15 –3× 3, Kaliňák 6 –2× 3, Navrátil 6, Pražák 6 –9/4, Morong 5 –1/1, Kalousek 4, Přikryl 4, Pavlů 2. (lk, ebe)