V letošním ročníku Morkovského chlapa bude ale z důvodu rekonstrukce koupaliště v Morkovicích zázemí závodu přesunuto na Sokolovnu v Morkovicích, kde bude i cíl závodu.

Morkovské chlap je třetím letošním podnikem Okresního triatlonového poháru Triseries na Kroměřížsku

Vypsáno je 5 kategorií pro muže, 3 kategorie pro ženy a také kategorie pro juniory, juniorky a kadety. Zazávodit si můžou i tříčlenné štafety.

Hromadný start hlavního závodu je u rybníku Švábka u obce Pornice, v 10 hodin. Prezence bude od 9 hodin v Sokolovně v Morkovicích. Poté se triatlonisté přesunou k rybníku Švábka.

Vyhlášení výsledků je na programu mezi 13. a 14. hodinou.

Startovné pro seniorské kategorie je 500 Kč, pro juniory, juniorky a kadety 300 Kč a pro tříčlenné štafety 750 Kč.

Na Hané očekávají účast zhruba 200 příznivců triatlonu. Zváni jsou i amatérští triatlonisté.

,,Plavat se bude v rybníku Švábka u obce Pornice. Cyklistika se pojede od rybníku Švábka směrem na Pornice, Morkovice, Skavsko, Litenčice směr Lísky k Dvoru Marie u odbočky na obec Kunkovice, kde bude obrátka. Poté se pojede přes Litenčice, Skavsko k morkovické Sokolovně. Závěrečný běh se poběží po zpevněných polních cestách v okolí Sokolovny v Morkovicích.,“ představil trať ředitel závodu Pavel Mich.

Loni do cíle Morkovského chlapa doběhlo 123 triatlonistů.

Absolutním vítězem se stal reprezentant klubu Cykloop.cz BT Morkovice Filip Hanslian, který první příčku vybojoval za čas 53:33. Závod žen vyhrála Adéla Koláčková (Amatér, 1:05:04).