SKV HOŠŤÁLKOVÁ – SKP HOLEŠOV 1:3(20, –19, –21, –20) a 3:1(22, –15, 24, 20)

První zápas již tradičního derby skončil vítězstvím hostujícího SKP Holešov. Trenér Janečka měl poprvé po roce plnou sestavu dvanácti hráčů. Domácím se jako obvykle podařilo v úvodu uspat hosty. Holešovu nepomohlo žádné střídání, oddechové časy ani hecování z lavičky.

Hošťálková po celý první set vedla a nakonec ho v pohodě získala. Hráči SKP doplatili na malý důraz ve všech činnostech a hlavně jejich smeče soupeř lehce vybíral. Druhý set začali domácí znovu dobře a do stavu 12:9 byli pány na hřišti. Potom však hosté vybrali dva těžké míče v poli, přidali k tomu bod z bloku a rázem se situace otočila.

Družstvo SKP Holešov začalo více bojovat, vyhecovalo se v poli, kdy žádný míč pro ně nebyl ztracen a zaslouženě dotáhli do vítězného konce druhý set. Ve třetím a čtvrtém setu už to byl boj o každý míč, ale Holešovští se zlepšili na podání (Hýbner a Nášel), a tím získávali rozhodující náskok.

V útoku se prosazovali Stárek, Červenka, Nášel a chytrými úlivkami Karabec. Ve všech setech se podařilo hráčům SKP taktické střídání, kdy z nahrávek Lukáše Janečky nezadržitelně bodoval Chytil. Velmi svědomitou práci odvedl na liberu hrající Koupil.

Do druhého zápasu nastoupil Holešov se změnou na postu libera, kde nastoupil Vaculík. Hosté chtěli zopakovat výsledek z prvního zápasu, ale nepodařilo se jim to. Nepřesnou hrou nechali soupeře odskočit na 9:2, a později na 11:4, a to byla voda na mlýn domácích. V závěru se sice podařilo univerzálu Nášelovi dát pět nechytatelných es z podání, ale ztrátu z úvodu setu se mu nepodařilo dohnat a Hošťálková set vyhrála.

Přesto si Holešovští zlepšenou hru z konce prvního setu zapamatovali a ve druhém setu převálcovali soupeře 25:15. Třetí set byl také v režii Holešovských, kteří vedli v koncovce již 23:21, ale závěrečné drama patřilo domácím, kteří zvítězili 26:24. Poslední set už byl z pohledu Holešovských odevzdaný a domácí si připsali do tabulky dva body za vítězství 3:1.

„Soupeři byli velmi vyrovnaní. Hošťálková těžila hlavně ze hry dvou bývalých extraligových hráčů Šabršuly a Gálika. Naši naproti tomu předvedli velmi dobrou hru v poli a měli jsme pestřejší útok na síti. Potěšitelné je, že se nám začalo dařit těžké podání, ze kterého jsme získávali rozhodující body. Doufám, že je to příslibem pro další zápasy,“ přeje si trenér Holešova Ivo Janečka.

SKP Holešov: Hýbner, Chytil, Stárek, Karabec, Nášel, Koupil, Ohlídal, L. Janečka, K. Janečka, Vaculík, Červenka, Sova. Trenér Ivo Janečka.