V sobotu ráno proběhly soutěže dorostu. Bohužel se do turnaje přihlásilo jen deset hráčů, když většina z nich byla z Bystřice pod Hostýnem. Titul přeborníka okresu ve dvouhrách v této kategorii si vybojoval Vladan Nesvadba, na druhém místě se umístil Jan Urbiš (oba z Bystřice) a na třetím místě hulínský Adam Topič.

Čtyřhry jednoznačně ovládla dvojce Vladan Nesvadba a Jan Urbiš, na druhém místě skončila dvojce Adam Topič – Jan Patera a třetí skončili Michal Zajíc a Matěj Páník. Mezi dorostenci se objevili i dvě děvčata: Maruška Páleníková a Karin Šrámková (obě KST Kroměříž) a jejich vzájemné utkání skončilo vítězstvím Šrámkové.

Odpoledne a večer byly na programy soutěže mužů. Třicet startujících se potkalo v maratonu zápasů ve dvouhrách i čtyřhrách a bylo zajímavé sledovat ostřílené harcovníky, jak si kolikrát nevědí rady s mladými talenty.

Nejvíce sil i zkušeností měl domácí Tomáš Tůma, který si zaslouženě došel k titulu přeborníka okresu pro sezónu 2012. Za sebou nechal tři současné největší talenty okresu Jakuba Moráčka na druhém místě a společném třetím místě Jana a Jakuba Urbišovi. Ve čtyřhrách vyhrála domácí dvojice Tomáš Tůma – Hrdina Jan a Tomáš Tůma tak získal historický double. Druhé místo obsadila holešovská dvojice Radek Doležel a Marek Vízner a na společném třetím místě byli Bystřičtí Jakub a Jan Urbišové a domácí dvojice Jaroslav Říha a Petr Košťálek.

V nedělním dopoledni se na šesti stolech utkalo 49 žáčků, a to v kategoriích nejmladší, mladší a starší žáci.

Dvouhru nejmladších žáků ovládl Lukáš Červinka ze Slavie Kroměříž, druhou příčku obsadil Patrik Ťažký a na třetím místě skončili Patrik Zajíc a Michal Žídek (všichni Bystřice p.H.).

Dvouhru mladších žáků vyhrál David Bareš (Bystřice p. H.), který ve finále porazil Hugo Pekara (Slavia Kroměříž) a před branami finále a třetí příčku obsadili Lukáš Červinka a Vojtěch Žídek (Bystřice p. H.).

Finále dvouhry starších žáků bylo totožné jako v mladších žácích se stejným výsledkem a titul získal David Bareš, druhý skončil Hugo Fekar a třetí pozici obsadili Vojtěch Žídek a Hynek Čada (Slavia Kroměříž).

Ve čtyřhrách se hrálo bez rozdílu věku a nejlepší dvojicí bylo duo Hynek Čada a Hugo Fekar, která ve finále porazila dvojici David Bareš – Vojtěch Zídek. Třetí pozici obsadili dvojice Petr Smolka (TJ Holešov) Lukáš Červinka a bystřický pár Patrik Zajíc a Lukáš Běhal.

Do nedělních bojů se přihlásilo i sedm dívek, jedna mladší žákyně Petra Šišková (KST Kroměříž), která mezi děvčaty neprohrála a získala tak titul ve své kategorii.

V nejmladších žákyních zaslouženě vyhrála Marie Badanková, druhá skončila Aneta Husovská (obě Sokol Zborovice) a třetí Zuzana Hýžová (KST Kroměříž). (lk, rm)