Z regionálních krosařů na Valašsku skončil ještě Pavel Hradil (2BWINNER Team, 37:53) třiadvacátý, Filip Václavík (AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm, 38:02) čtyřiadvacátý, Martin Holiš z pořádajícího SKM Valašské Meziříčí v čase 38:48 devětadvacátý, Martin Čmelík z Leskovce (SK Hranice, 40:42) šestatřicátý a Marek Tretera (AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm, 42:17) čtyřicátý. Titul získal za čas 33:58 Jáchym Kovář z Dukly Praha.

Navrátil chtěl na šampionátu skončit do 10. místa.

,,Po zveřejnění startovky jsem ale věděl, že je reálné, že se v průběhu závodu budu pravděpodobně pohybovat kolem patnácté příčky,“ tušil kroměřížský vytrvalec.

Ten byl po páteční sněhové nadílce zvědavý, v jakém stavu bude trať.

,,Byla typická krosová a kluzká. I když ve Valašském Meziříčí bylo měně sněhu, než v Kroměříži, tak dopolední závody ji rozbahnily,“ prozradil Tomáš Navrátil.

Po prvním okruhu běžel na pozicích za patnáctým místem.

,,Hned po startu se běželo ostrým tempem, které určovali favorité. Já jsem se s přibývajícími kilometry propracovával dopředu a v předposledním okruhu jsem běžel na jedenácté příčce. V posledním okruhu mi však docházely síly a závod jsem dokončil na dvanáctém místě,“ byl Navrátil i s tímto umístěním spokojený.

,,Ve Valašském Meziříčí jsem porazil několik soupeřů, kteří mě v průběhu sezony poráželi.,“ potěšilo reprezentanta atletického klubu z Kroměříže.

Na start letošního mistrovství republiky v přespolním běhu se v závodu mužů postavilo 42 vytrvalců. Do cíle jich doběhlo jednačtyřicet.

Ve Valašském Meziříčí dosáhl na velmi dobrý výsledek také Matěj Eliáš. Reprezentant Atletické akademie Zlínského kraje vybojoval v šestikilometrovém závodu juniorů čtvrté místo. Atlet z Morkovic, který trénuje v Holešově, na Valašsku dosáhl času 21:51. Na bronzového v pořadí Ondřeje Studničku v cíli Eliáš ztrácel čtyřiadvacet sekund. Zvítězil Jakub Davidík (TJ Baník Stříbro, 20:47).

Na Valašsku se konal také čtyřkilometrový závod mílařů. V něm obsadil Filip Vabroušek (AK Zlín) díky času 14:16 třináctou příčku.