,,Závod na zajímavé trati jsem bral jako kvalitní trénink. V Dřevohosticích jsem se také rád potkal s kamarády a místními pořadateli. Na Hané jsem však nebyl v nejideálnějším rozpoložení. Proto byl Pavel Dvořák suverénní. Brzy jsem na něho ztrácel zhruba 100 metrů a moje ztráta na vítěze se s přibývajícími kilometry pořád mírně navyšovala,“ uznal Tomáš Blaha.

Z regionálních vytrvalců v Dřevohosticích skončil ještě Vojtěch Neradil (PSG Mechanix, 32:13) pátý, Tomáš Neradil (ASPOT Hulín, 32:37) sedmý, zlínský Martin Hečko (Valachbajk Team, 33:10) osmý a Marek Hošťálek (TÜV SÜD Rusava Bike Team, 34:36) třináctý.

V letošní dřevohostické Dračí smyčce se zviditelnila také Martina Novotná z Brusného, jež ovládla závod žen. Reprezentantka týmu ONemec.cz doběhla do cíle v čase 36:56. Druhá byla se ztrátou 2 minut a 43 sekund Alena Losertová (ZAPRO Team), bronz brala za čas 41:37 Olga Čechmánková (AD team).

,,Závod jsem začala ve volnějším tempu. Přesto jsem si na prvním místě brzy vytvořila velký náskok, který jsem si v klidu kontrolovala až do cíle. S výsledným časem jsem spokojená, nicméně na trati jsem měla ještě rezervy,“ přiznala třiatřicetiletá běžkyně z Kroměřížska Martina Novotná.