,,Byl to můj první závod po delší zdravotní pauze. Víc jak měsíc jsem totiž léčil ostruhy na patě,“ vysvětloval nejúspěšnější běžec ze Zlínského kraje na Hostýně Tomáš Blaha.

Ten sice nebyl v nejideálnějším rozpoložení, ale na těžké trati v náročných podmínkách bojoval.

 ,,Po startu jsem začal odvážně a ještě v průběhu druhého kilometru jsem se držel Lukáše Kučery. Poté se mi ale Brňan vzdálil a navíc se na mě začal dotahovat Soural. Soupeř z Židenic běžel takticky. Já jsem naopak přepálil tempo. Proto mě Lukáš Soural předběhl. Nicméně se ziskem bronzové pozice jsem spokojený. A to i přesto, že jsem letos Běhu na Hostýn zaběhl o jednasedmdesát sekund horší čas, než v loňském roce,“ tvrdí Blaha, který se na závod a potom i po něm dopravoval zajímavým způsobem.

,,Na start do Bystřice pod Hostýnem jsem jel z Přerova přes Hulín na kole. Po závodu jsem se do Přerova vracel znovu na kole kratší cestou přes Dřevohostice. Celkem jsem tak v sobotu na kole  najezdil zhruba 60 kilometrů,“ prozradil reprezentant kroměřížského atletického klubu Tomáš Blaha.

Z regionálních krosařů se v první desítce výsledkové listiny ještě umístili Michal Poláček z Valašského Meziříčí, který skončil v čase 24:58 šestý. Vladan Šindelek (Pržno, 25:03) bral sedmé místo, Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem (Spolek partnerství měst B, 25:12) doběhl osmý a Jakub Janda (Rohálov bike Team, 25:15) devátý.

Závod žen suverénně ovládla v čase 27:21 Hana Švestková-Stružková (AC Račí Údolí), před Lenkou Jančaříkovou (AAC Brno – Orel Židenice, 29:48). Pro bronz si na Hostýn doběhla Jana Matyášová z Ústí nad Orlicí (30:36). Rodačka z Brusného Jana Sichálková skončila díky času 33:13 čtvrtá a Martina Kocháňová z Fryštáku doběhla pátá (33:56).       

,,Letošní ročník Běhu na Hostýn se povedl. V Českém poháru v běhu do vrchu si v Hostýnských vrších zazávodilo 169 běžců a běžkyň. Na Hostýn dokonce vyběhl také český rekordman v počtu uběhlých maratonů 80letý Jiří Březina. Přerovský vytrvalec v kariéře uběhl už 620 maratonů,“ pochvaloval si ředitel závodu Karel Novák.