Stříbrnou pozici na Olomoucku vybojoval Pavel Hrdina z AK Perná, který byl v cíli o šestnáct sekund pomalejší. Třetí příčku obsadil Ondřej Horák z Fortexu Moravský Beroun (41:51).

V závodu přes Velký Kosíř neboli hanácký Mont Blanc, jenž byl zároveň otevíracím podnikem Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro rok 2013 a jehož se zúčastnil rekordní počet 175 běžců, udával Blaha od začátku tempo.

,,Celý závod se běžel na hodně rozbahněné trati, a proto jsem musel za to vzít hned od začátku, abych se nemusel za někým brodit blátem, ale mohl si vybírat, kudy poběžím. Přesto se místy bahenním úsekům nedalo vyhnout a pokaždé mě to dost rozhodilo z rytmu. Dokonce mě díky tomu v jednom úseku Hrdina i na chvíli předběhl.

Ovšem protože jsem zvolil lepší obutí, tak se mi brzy podařilo znovu se probojovat na první příčku. V závěru jsem musel jít však úplně nadoraz, abych vítězství uhájil," podělil se s dojmy z náročného závodu Tomáš Blaha.