Stříbrnou příčku v podniku zařazeném do Českého poháru v běhu do vrchu, který byl letos také mistrovstvím republiky veteránů v běhu do vrchu, vybojoval časem 23:24 Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov), třetí místo obsadil Martin Hečko ze Zlína v barvách kašavského Valachbajk Teamu. Ten zaběhl čas 24:26.

,,Před závodem mi odpadl jeden velký soupeř Martin Kučera,“ prozradil zajímavou informaci Tomáš Blaha.

Reprezentantovi kroměřížského atletického klubu se běželo dobře. ,,Hned po startu na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem jsme se s Pavlem Dvořákem probojovali do čela. Od mého největšího soupeře jsem se ale zhruba po 1,5 kilometru odpoutal. Potom už jsem na první pozici zůstal až do konce závodu. V průběhu třetího kilometru jsem měl na prostějovského atleta třicetisekundový náskok,“ upozornil na důležité momenty Blaha.

Ovšem ani tomu se nevyhnula menší krize. ,,Posledních 500 metrů před cílem už mi ve velkém horku docházely síly a dost mi tuhly nohy,“ přiznal Tomáš Blaha.

 ,,Tomáš se mi vzdálil velmi brzy. Dneska jsem neměl na to ho doběhnout. Ani jsem se o to nepokoušel,“ uznal v cíli na Hostýně druhý v pořadí Pavel Dvořák.

Z regionálních krosařů se do první desítky výsledkové listiny vešel už jenom Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem (www.ultramaratonec.cz), jenž bral za čas 25:01 šestou příčku.

 Závod žen ovládla Lenka Dušková z Iscarexu Česká Třebová (28:08). Druhá v pořadí Lenka Jančaříková (AAC Brno – Orel Židenice) byla o osmašedesát sekund pomalejší, bronzovou pozici vybojovala Jana Matyášová ze Silvity Ústí nad Orlicí (29:39). Veronika Brázdová z Kroměříže (Sykora Running, 32:12) skončila pátá.

 ,,Ve velkém vedru to tak nevypadalo, ale byl to pro mě hodně těžký závod,“ nezastírala vítězná Lenka Dušková.

,,Závod byl odstartován za doprovodu kamionu šestinásobného vítěze Rallye Dakar Karla Lopraise. Úvodní pasáž po asfaltové cestě nám ztěžovalo velké horko. Vedení se brzy ujala trojice Dušková, Jančaříková, Matyášová. Přede mě se dostala ještě Hana Bednaříková z Krnova. Překvapivě jsem však měla lehké nohy a běžela jsem si svoje tempo. Proto se mi dařilo nechat ostatní soupeřky za sebou,“ potěšil dobrý výsledek nejúspěšnější ženu ze Zlínského kraje na Hostýně Veroniku Brázdovou. Ta dokonce zvítězila v hlavní ženské kategorii do 35 let.

 Letošní ročník Běhu na Hostýn se povedl. Pořadatelé po roce znovu hlásí účastnický rekord, když si v Českém poháru v běhu do vrchu v Hostýnských vrších zazávodilo 247 běžců a běžkyň.