„Takové sportovní zařízení funguje i v řadě dalších měst, jako například v Přerově, Prostějově nebo třeba Kyjově. V Kroměříži ale něco takového doposud chybělo, tak jsme ji tu zkusili také postavit. Tenisté ve městě neměli kde přes celou zimu trénovat. Museli dojíždět do zařízení v okolí,“ prozradil Petr Haldina. Ten je jedním ze spolumajitelů nového sportoviště.

Zařízení je umístěno na okraji obce, poblíž tamní čerpací stanice, kde zůstane zhruba půl roku. Majitelé ji odstraní až na jaře.

„Jakmile se zhruba na konci dubna oteplí, pak ji můžeme odstranit. Tenisté už totiž budou chodit raději ven,“ prozradil Haldina.

Na tréninky v příjemném, dobře vybaveném a komfortním prostředí se už sportovci těší. Provoz haly bude oficiálně zahájen dnes.

„V zimě jsme trénovali většinou v Kroměříži u Korbela nebo jsme dojížděli do haly v Kostelanech. Teď máme sportoviště alespoň blíže. Kurty jsou antukové, což je pro hru mnohem lepší než beton. Většina závodních turnajů se totiž odehrává právě na antuce. Navíc tento povrch je pomalejší,“ pochvaluje si například Petr Gregor, který trénuje mládež, dorost a starší tenisty z Tenisového clubu Bajda v Kroměříži.

Hala dokáže podle Petra Haldiny pojmout až dva tenisové kurty. Zájemci tam najdou také sprchy, šatny, a samozřejmě i bar. Zařízení je veřejnosti přístupné každý den v době od 8 do 22 hodin.