Právě 26letá Zuzana Kučová již jeden primát ve Zlíně získala, neboť společně se sestrou Kristinou vyhrály čtyřhru, když ve finále porazily ve dvou setech česko-německou dvojici Nikola Fraňková, Carmen Klaschkaová.

Turnaj ve Zlíně je dotován částkou 50 tisíc amerických dolarů plus hospitality a vyvrcholí nedělním finále ve dvouhře.

Postup do finále padesátisícového turnaje značí pro Zuzanu Kučovou (na žebříčku WTA 206.) její největší úspěch v kariéře. V žebříčku výše postavená Běloruska Jekaterina Dzehalevičová (168.) odešla z kurtu poražena po dvou setech 7:6 (6), 6:4. Klíčovým okamžikem byl vyhraný tie-break v úvodní sadě.

„V závěru prvního setu jsem se uvolnila, což byl z mého pohledu rozhodující okamžik. Cítila jsem, že mám větší převahu ve výměnách. Soupeřka nevyužila tři setboly, což ji zcela vyvedlo z míry. V tie-breaku za stavu 6:4 pro soupeřku jsem neštastně napálila míček, který ji trefil do hlavy. Od té doby nebyla evidentně ve své kůži. Je mi to líto, v žádném případě jsem ji nechtěla trefit,“ pověděla sympatická Slovenka.

Starší ze sester Kučových si libuje na zlínské antuce ve výsledcích 6:4. Z doposud osmi odehraných setů skončilo šest právě tímto výsledkem. „Ano, dívala jsem se do pavouka. Ve druhém setu byl stav 5:4. Říkám si, že přece nemůžu prohrát kvůli tomu, že vyhrávám stále 6:4. A vidíte, nakonec to opět vyšlo,“ pověděla rodačka z Bratislavy.

Finálový duel se hraje nezvykle již v neděli dopoledne (od 10.30 hodin). Jak bude trávit zbývající čas do závěrečného zápasu Zuzana? „Určitě půjdu na masáž, ve druhém setu už mi tuhly nohy. Ještě, že se nehrál třetí set. Přála jsem si, aby zápas skončil ve dvou setech. Stihnu se zregenerovat, dám si strečink a půjdu na kurt,“ řekla Zuzana Kučová.

Ve finále na ni čeká Slovinka Polona Hercogová. „Má dobrý servis a výborný řezaný bekhend. Určitě je favoritkou utkání, zatímco já nemám, co ztratit,“ uzavřela Kučová.

Běloruska Dzehalevičová neodehrála i přes porážku špatný zápas a postupem do semifinále splnila ve Zlíně cíl. „Nedokázala jsem proměnit setboly, a to rozhodlo. První set byl rozhodující pro další průběh duelu. Postupem do semifinále jsem spokojena, neboť jsem velmi dobrý turnaj. Rovněž prostředí kolem turnaje bylo skvělé,“ pověděla Jekaterina Dzehalevičová.

Slovinka Hercogová (167.) se stala po vyřazení nasazených hráček největší favoritkou turnaje. Před nedávnem postoupila na grandslamovém turnaji Roland Garros v Paříži do druhého kola. Běloruska Darja Kustovová (180.) kladla tuhý odpor především ve druhém setu. „Bylo to náročný zápas, soupeřka byla vyrovnaná. Až do poslední chvíle jsem hrála hodně nervózně. Ani nevím proč, ale poslední míčky byly vyčerpávající. Byla jsem opravdu hodně unavená. Na příštím turnaji potřebuji získat další důležité body, abych se kvalifikovala do hlavní soutěže na větší turnaje jako je například US Open,“ řekla Hercogová.

Sestry Kristina a Zuzana Kučovy získaly ve Zlíně deblový titul, když ve finále porazily ve dvou setech 6:3, 6:4 česko-německou dvojici Nikola Fraňková, Carmen Klaschkaová.

„Chtěly jsme pouze vyhrát, před duelem byly šance padesát na padesát. Poslední gamy se zápas lámal, rozhodovalo pár míčků. Kristina podržela servis, na tie-break jsme nemyslely,“ uvedla Zuzana. Mladší sestra Kristina doplnila: „Nehrály jsme společně čtyřhru od loňského roku v Bejrútu, kde jsme prohrály ve druhém kole. Společně jsme poté vyhrály ještě „desítku“ v Káhiře. Ve Zlíně se nám skvěle daří, vítězná vlna stále pokračuje,“ uzavřela Kristina.

Česká tenistka Nikola Fraňková nakonec odešla z kurtu poražena společně se spoluhráčkou Klaschkaovou z Německa. „V první sadě jsme měly šance, druhé dějství bylo velmi vyrovnané a mohlo být všechno jinak. S Carmen jsem hrála potřetí čtyřhru. V pátek jsme porazily nejvýše nasazenou dvojici Aniová, Voráčová. Před zápasem jsme si věřily, ale bohužel to nevyšlo,“ řekla Fraňková, rodačka z Brna, která nyní trénuje v Prostějově pod vedením kouče Machovského.

VÝSLEDKY – dvouhra, semifinále: Zuzana Kučová (Sloven.) – Dzehalevičová (Běl.) 7:6 (6), 6:4, Hercogová (Slovin.) – Kustovová (Běl.) 6:2, 7:5. Čtyřhra – finále: Kristina Kučová, Zuzana Kučová (Sloven.) – Fraňková, Klaschkaová (ČR/Něm, 3) 6:3, 6:4.