,,Za každý propršený týden nastavíme další týden,“ upozornil hlavní pořadatel Martin Koplík.

Původně měl jarní zamozávod skončit už v sobotu 24. dubna. Počasí ale cyklistice zatím příliš nepřeje. Pořadatelé proto přišli s tímto řešením.

Podmínky ani trať se nemění. 50 kilometrů dlouhý závod se jede na klasické trati s převýšením 1000 metrů střídavě po lesních, polních a částečně i zpevněných cestách směrem na Pacetluky, Karlovice, Líšnou, Dobrotice, Holešov a Tučapy. Start i cíl je na návsi v Prusinovicích.

Vypsáno je 5 mužských kategorií a 2 ženské kategorie. Novinkou jsou také kategorie pro trailové běžce a trailové běžkyně, kteří mají možnost zazávodit si na bajkové trati Rohálovské padesátky

,,Je však nutné, aby každý zájemce zaplatil na účet pořadatele startovné 150 Kč. Poté kdykoliv až do soboty 1. května projede úsek na klasické trati Rohálovské padesátky. Do prostoru startu a cíle jsme nainstalovali kódovou klávesnici. Na ní každý při startu zadá svůj kód, který obdrží emailem.

A hned po dojetí do cíle zadá tento kód znovu. Tím automaticky každému bajkerovi určíme výsledný čas. Zároveň doporučujeme aktivitu zaznamenat na aplikaci Strava, nebo přes hodinky s GPS jako kontrolu správného projetí Rohálovky

Dosažený výkon nám pak bajkeři pošlou na emailovou adresu zavod@rohalovska50.cz. Každý bajker může mít i víc pokusů,“ informuje a láká do Prusinovic Koplík.

,,Protože v okolí Prusinovic minulý týden dokonce napadl sníh, tak jsme navíc vyhlásili jednu recesistickou soutěž. A to kdo ujede nejvíc metrů na lyžích na trati Rohálovské padesátky,“ prozradil ještě Koplík.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ VIRTUÁLNÍ ROHÁLOVSKÉ PADESÁTKY (k 17. dubnu 2021):

Bajkeři:

Muži:

1. Lukáš Václavek (Cyklo OP-BT Morkovice) 2:04:11

2. David Babiánek (Cycloracing team) 2:07:55

3. Pavel Hrazdil (Bike Team Porsche Olomouc) 2:08:24

Ženy:

1. Kamila Nedbalová 2:50:20

2. Marie Čápová (MTB Roštění) 3:27:03

3. Kateřina Vaculíková 3:30:24

Běžci:

1. Ondřej Velička (Bystřice pod Hostýnem) 3:50:03

2. Vojtěch Neradil (PSG Cyklosport Chropyně) 4:33:23

3. Josef Barot (TJ Slavkov pod Hostýnem) 4:43:39

Běžkyně:

1. Kateřina Pospíšilová (Podhostýnský lenochod) 5:02:45)