V lize se umístili ve své skupině na třetím místě a tímto si vybojovali účast v extralize, která začíná v lednu a ve které se mezi sebou střetne nejlepších dvanáct družstev z celé republiky v této kategorii.

K definitivnímu potvrzení postupu potřebovali jedno vítězství buď v Ostravě nad družstvem NH a nebo nad družstvem SK UP Olomouc na jeho palubovce. Za svým cílem ale vykročili již v prvním zápase. Od začátku se soustředili na zápas, bojovali jako vlci a v poločase bylo skóre o šestnáct bodů ve prospěch hostů.

Pak sice ve třetí polovině povolili a umožnili vrátit se soupeři do hry, ale celkově si skóre zápasu pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce. V Olomouci jim soupeř vzdoroval jen v první čtvrtině, pak se již začali kluci basketem bavit a v zápase po bojovném výkonu také zvítězili.

„Postup do extraligy si zaslouží všichni kluci, kteří se na palubovce v této části sezony objevili a je jedno na kolik minut. Je důležité, že i v okamžiku, kdy se tolik nedařilo, se našel vždy někdo, kdo na sebe vzal odpovědnost. A musím rád přiznat, že to byli různí hráči. Záměrně nechci nikoho jmenovat, oni to dobře vědí od trenérů. Mužstvo se prezentovalo jako tým. Velké poděkování patří také rodičům a fanouškům, kteří nás v cestě za postupem poctivě podporovali a byli naším šestým hráčem,“ dodal trenér Jaroslav Sigmund.

NH Ostrava – Slavia MBA Kroměříž 56:63 (22:38)

Body: Posolda 21, Nábělek 11, Hlobil 8, Skácel 7, Petrák 6, Kubík 4, Majchrák 4, Bartošík 2, Pivoda, Farkaš.

UP BCM Olomouc – Slavia MBA Kroměříž 85:66 (37:46)

Body: Kubík 22, Hlobil 18, Skácel 16, Posolda 15, Majchrák 8, Bartošík 2, Nábělek 2, Pivoda 2, Petrák, Farkaš, Sigmund.

(lk, jp)