Hanslián se prezentoval na trati složené z 200 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu, výsledným časem 53:33. Druhé místo vybojoval se sedmnáctisekundovou ztrátou Jiří Klíma (CK Pemap Přerov), bronz získal Pavel Žák (Cykloop.cz BT Morkovice, 55:03).

Vítěz v týdnu před závodem absolvoval soustředění ve Vranově nad Dyjí. Na jihu Moravy hodně pracoval na nabytí fyzické kondice. Na Hanou přijel ve velmi dobrém rozpoložení.

,,Reprezentuji morkovický tým. Proto to pro mě byl domácí závod,“ vysvětloval Filip Hanslián svoji účast na startu.

Triatlonista z Bruntálska prostředí v Morkovicích a okolí velmi dobře zná. V Morkovském chlapovi byl v posledních letech úspěšný. V roce 2019 v tomto sprint triatlonu skončil čtvrtý, v roce 2020 sedmý a v loňském roce obsadil stříbrnou příčku.

,,Do Morkovic se vždycky rád vracím. Letos se mi tady navíc mimořádně dařilo,“ pochvaloval si Hanslián.

Ten po standardním plavání na kole spolupracoval s Pavlem Žákem.

,,Cyklistická část závodu byla rychlá. Bylo to i díky tomu, že jsme se s Pavlem na čele střídali,“ prozradil triatlonista z Rýmařova, který o prvenství rozhodl až v závěrečném běhu.

,,Měl jsem čerstvé nohy, tak se mi běželo velmi dobře,“ potěšil v cíli 35letého Filipa Hansliána povedený výsledek v Morkovicích.

Z regionálních triatlonistů se do první desítky výsledkové listiny ještě vešli Petr Veselský (ASPOT Hulín, 56:52). Ten byl čtvrtý. Radim Barták (Cykloop.cz BT Morkovice, 57:07) skončil šestý, Václav Hošek (59:42) osmý a Tomáš Neradil (oba ASPOT Hulín, 1:00:04) devátý.

Závod žen vyhrála v čase 1:05:04 Adéla Koláčková. Ze zisku stříbrné pozice se radovala Lucie Fialová (1:07:48), třetí místo obsadila Brňačka Eliška Vlachová Hutová (2BWINNER Team, 1:10:16).

Čtyřiadvacátý ročník Morkovského chlapa byl druhým podnikem z pětidílného Okresního triatlonového poháru na Kroměřížsku Triseries 2022. Dalšími závody budou 23. července Hulmen v Hulíně, 30. července Holešovman v Holešově a 3. září Olympijský Hulmen v Hulíně. Lubomír Hotař