V Uherském Brodě v prosinci pořádají kemp pro fotbalové brankáře

Moravskoslezská brankářská akademie ve spolupráci s 1. ČSK Uherský Brod pořádají od pátku 10. prosince do neděle 12. prosince třídenní brankářský kemp. Ten bude probíhat na uherskobrodském Stadionu Lapač. Partnerem této akce je firma UPGloves.

,,Kempu se můžou zúčastnit fotbaloví brankáři a brankářky všech věkových kategorií. V něm budou probíhat tréninky s fotbalovými brankáři, kteří vlastní profesionální licenci. Cena třídenního kempu je 5490 Kč. V jeho ceně je také šestkrát denně jídlo a iontové nápoje po celou dobu kempu,“ zve na Slovácko Lubomír Hnilo, jeden z trenérů brankářů Fotbalové asociace České republiky a Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje.

Náplň kempu bude velmi pestrá. ,,Specializovaným tréninkům pro všechny brankáře a brankářky se budou věnovat profesionální trenéři. Na programu budou pestré tréninky. Připravili jsme také doprovodný program s mimofotbalovými aktivitami. Například návštěvu wellnes, vířivky, sauny a bazénu a také soutěže o hodnotné ceny. Všichni účastníci rovněž dostanou slevový voucher na brankářské rukavice značky UPGloves. Ubytování bude v hotelu, kam jezdí reprezentace,“ prozradil ještě rodák ze Štítné nad Vláří Lubomír Hnilo.

Ten také podá veškeré informace na telefonu 732 925 401 a na emailu lubomir.hnilo@seznam.cz. Další informace jsou na www.brankarskaakademie.cz.

Letošní seriál dvoumílových běhů ve Zlíně má v sobotu před sebou poslední závod

Poslední závod z celoroční série Běhů na 2 míle 2021 ve Zlíně se koná v sobotu 4. prosince v Přílukách. Start sedmého podniku letošní sezony je na tradičním místě v oblasti průmyslové zóny před budovou Madal Bal, v 9 hodin.

,,3,2 kilometru dlouhý závod, který se poběží po asfaltové silnici, je rozložený do dvou rovinatých okruhů. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorií. Poměřit síly může také mládež a na zkrácených tratích mají možnost zazávodit si i děti,“ zve do Příluk jeden z pořadatelů Andrej Višněvský.

Ten zároveň ujišťuje, že běhu v Přílukách se nemusí nikdo obávat.

,,Na startu se sice objeví někteří špičkoví atleti a atletky, v příjemném prostředí a hlavně v přátelské atmosféře si k nám však můžou přijít zasportovat i amatérští běžci různého věku. V průběhu roku se u nás objevila spousta nadšenců ještě žákovského věku, ale i několik běžců a běžkyň starších ročníků. Například 85letí matadoři Vladislav Knebl (Toma Otrokovice) a Alois Láznička (SKOB Zlín), nebo 74letá Anežka Janečková z AK Zlín stále dosahují na výborné časy,“ upozorňuje Višněvský.

Letos se doposud do zlínských běhů na 2 míle do hlavního závodu aktivně zapojilo 108 atletů. Z toho bylo 77 mužů a 31 žen. V dětských kategoriích poměřilo síly 19 kluků a 14 holek.

Po šesti podnicích je na tom v mužích nejlíp Roman Bublák z Luhačovic, který je na čele průběžného pořadí s 870 body. Mezi ženami jednoznačně dominuje se ziskem 540 bodů Anežka Janečková z AK Zlín.

Mikulášský běh ve Zlíně se uskuteční. Ovšem v jiném duchu, než v posledních třech letech

34. ročník Mikulášského běhu s Cyrilem pro krtka se letos uskuteční v jiném duchu, než v posledních třech letech.

,,Spolek Běhy Zlín zcela respektuje nařízení vedení Zlínského kraje zrušit v nejbližším období konání akcí nad 100 účastníků. Cílem našeho spolku je ale podporovat kondiční sportování a zdravý přístup k životu. Proto jsme se rozhodli druhý největší běžecký závod ve Zlíně připravit v náhradní variantě. Tímto krokem chceme podpořit zdravotníky ve Zlínském kraji,“ prozradil jeden z pořadatelů závodu Jiří Prokop.

V čem spočívá náhradní varianta?

,,Všem přihlášeným běžcům nabízíme dvě možnosti. Tou první je, že si můžou na emailu tym@ behyzlin.cz požádat o vrácení startovného. Druhou možností je nechat startovné Spolku Běhu Zlín, zúčastnit se náhradní varianty akce, získat slíbený dárek v podobě běžeckého pásku na startovní číslo a startovní balíček. Náš spolek společně s hlavním podporovatelem závodu Cyrilovými brambůrkami, slavičínskou společností Krajči plus, následně výtěžek ze startovného a finanční prostředky od dalších partnerů daruje Nadačnímu fondu při dětské onkologii Krtek,“ vysvětluje další z organizátorů Bob Komín.

Běžci, kteří zvolí druhou variantu tak budou mít možnost v sobotu 4. prosince kdykoliv si mezi 9. a 12. hodinou individuálně si volně proběhnout desetikilometrovou, nebo pětikilometrovou trasu zlínského Mikulášského běhu. Tu fáborkami označí Jiří Prokop.

,,V prostorách zázemí závodu u fotbalového hřiště v Loukách postavíme cílový oblouk Mikulášského běhu a také banery a vlajky partnerů,“ upozorňuje ještě Bob Komín.