SK Spartak Hulín– TJ Sokol Troubky 0:3 (-17,–12,–14) a 1:3(-17,–22, 23,–22)

Hulín nezvládal kvalitně přihrávat a dělal mnoho chyb na servisu. Když se ktomu přidaly nepřesnosti při nahrávce ivútoku, bylo jasné, že domácí na vítězství nemohou pomýšlet. Ani různá střídání a změny vpostavení nepomohly hráčům Hulína dostat se do hry, a tak bylo za necelou hodinu po prvním zápase.

Po změnách vsestavě nastoupil již psychicky srovnaný Hulín do zcela odlišného zápasu. Domácí začali předvádět něco, co by se dalo označit pojmem „volejbal“. Ačkoliv vprvním setu byly ještě Troubky lepším týmem, vdalších sadách byli již domácí soupeři zcela vyrovnaným sokem. Vkaždé sadě ovšem přišla na Hulín vždy kolem dvacátého bodu příjmová krize, ze které se již nedokázal dostat.

Výjimkou byl třetí set, vněmž měl Spartak před koncovkou pětibodový náskok, a tak ani několik „tradičních“ koncovkových chyb nepomohlo Troubkám kvítězství. První půlku následujícího setu byli hulínští volejbalisté omalý krůček před hosty, ale ti před koncovkou srovnali stav a opět po několika chybách a nedůrazných útocích Hulína zvítězili 22:25 a celkově se mohli radovat izdruhého vítězství tentokrát 1:3 nasety.

Hulín: Fuksa, Hanák, Held, R. Valko, Grohar, Dostál, Lutonský, Kuchařík, Kvapilík, Marcinka.

Do Hulína přijel předposlední tým tabulky zKroměříže. Hulín si od tohoto duelu sliboval premiérové vítězství, protože nastoupil vnejsilnější sestavě, kteroumá.

SK Spartak Hulín– SK Školy Kroměříž 2:3 (19, 25,–10,–22,–13) a 0:3 (-19,–20,–22)

Od prvního míče se hulínský cíl naplňoval nečekaně hladce. Na skvělý servis hulínských hráček neznala Kroměříž odpověď. Akdyž už přece jen Kroměříž úspěšně přijala, tak domácí hráčky výborně bránily jak na síti, tak ivpoli. Kroměříž se ale vzávěru setu dostávala postupně do tempa, ale náskok nedohnala a Hulín získal první set pro sebe.

Druhý set byl poněkud vyrovnanější, ale Hulín podržel dobrý servis a také nečekaně výtečný příjem, ale musel pořádně bojovat, aby itento set nakonec získal ve svůj prospěch. Při vedení 2:0 byl Hulín „na koni“, ale stále neměl vítězství jisté. Do třetího setu nastupoval již svidinou svého prvního vítězství, ale po řadě individuálních chyb a opadnutí pozornosti se Kroměříž dostala do značného vedení a Hulín už neměl žádnou šanci náskok dotáhnout.

Čtvrtý set byl stálým přetahováním se ve vedení, ovšem koncovka patřila rozehrané Kroměříži a bylo vyrovnáno. Do poslední zkrácené sady se nastoupilo smírnou nervozitou, opět se oba týmy střídaly ve vedení, obětavost a pozornost byla na nejvyšší možné úrovni. Set skončil nejnižším možným rozdílem 13:15, šťastně pro Kroměříž.

Pětisetová bitva posledních týmů tabulky byla vyčerpávající, a tak byl další zápas poznamenán únavou. Vyčerpanost se projevila hlavně na útoku Hulína. Ikdyž Hulín dokázal pěkně přijmout inahrát, smeče byly stále směřovány do středu hřiště, kde čekalo kroměřížské libero. Všechny sety byly vyrovnanější, než vpředešlém utkání.

Hra ale neměla svěží spád, celková atmosféra byla hodně ospalá. Kroměříž vždy dokázala udělat šňůru tří, čtyř bodů a odskočila. Tento náskok dokázala udržet a všechny sety vyhrála.

Ač Hulín bojoval ze všech sil a sopravdu velkým odhodláním, stále musí sbírat zkušenosti a pilovat agresivnější útok a fyzickou kondici. Ikdyž sídlí na hvozdu krajské tabulky, do této soutěže určitěpatří.

Hulín: Pallová, Valková, Holásková, Fuksová, Sovová, Chrastinová, Lojková.

Juniorky hostily tým zčela tabulky, a to družstvo VSC Zlín. Vprvním zápase podle očekávání domácí hráčky oslabeny ozraněnou nahrávačku jen stěží odolávaly výškové převaze hostí a prohrály3:0.

SK Spartak Hulín– VSC Zlín 0:3(-15,–18,–12) a 1:3(-13, 24,–22,–12)

Druhý zápas se však domácí probrali, získali vítězství ve druhém setu a dokonce další set prohráli jen těsným rozdílem 25:22. Vzávěru však opět zmatky vpoli snedůrazným útokem set soupeřkám lehce odevzdaly. Na druhou stranu je třeba pochválit nové začínající hráčky Fábryovou a Bednaříkovou, které družstvu pomohly několika pěknými zákroky vpoli inasíti.

Hulín: Bednaříková, Fábryová, Fuksová, Kardošová, Neuwirthová, Sokolová, Sovová, Strouhalová.