„Bude to pravé vyvrcholení soutěže, utkají se dva jasně nejlepší celky,“ zve všechny příznivce na kunovickou Mlatevňu catcher domácího týmu Rostislav Klimánek. Letošní bilance obou soupeřů je vyrovnaná 2:2. Když na sebe tyto celky narazily v nejsilnějších sestavách s nadhazovači Markem Lapčíkem na jedné a Danem Bršlicou na druhé straně, skončil jeden zápas výhoru Pražanů 2:1 v 10. směně, druhý pak pro změnu výhrou Šneků 2:1 ve směně deváté.

„Bude to souboj nadhazovačů,“ má jasno Klimánek, podle kterého bude důležité, jak se oběma celkům bude dařit na pálce. „Komu se podaří složit dva tři odpaly do směny, ten vyhraje.“ Vítěz duelu již nemusí absolvovat žádnou baráž, hraje se tedy o přímý postup do nejvyšší soutěže. „Oba tam chceme postoupit, věřím ale, že se to povede právě nám. Můžeme se opřít o domácí prostředí a naše fanoušky,“ připomíná drobnou výhodu Kunovic Klimánek. „I kdybychom prohráli, tak už máme za sebou dobrou sezonu, my ale chceme sezonu výbornou,“ dodává odhodlaně.

Program finále Snails Kunovice - PV Praha na Mlatevni v Kunovicích: sobota 22. 9. v 15.00, neděle 23. 9. v 10.00, případný 3. zápas ve 12.30.

PŘEČTĚT SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika