TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – TJ ŠUMPERK 63:47 (18:10, 17:10, 12:15, 16:12)

Šumperk v posledním domácím vzájemném utkání v bouřlivé atmosféře Slavii potrápil, takže tentokrát měla Kroměříž svému soupeři co vracet.

„Na utkání jsme se dobře připravili, i když nám někteří hráči chyběli pro nachlazení. Vstoupili jsme do utkání dobře a hned jsme se ujali vedení, které jsme si udržovali po celý zápas. Šumperk se nám přiblížil maximálně na rozdíl devíti bodů. Po velice dobrém výkonu v obraně jsme utkání dovedli do vítězného konce," pochvaloval si trenér Slavie Ondřej Němec.

Utkání nepřineslo žádnou přestřelku. Domácím stačilo k výhře nastřílet 63 bodů.

„Obrana byla z obou stran hlavním klíčem utkání. Nám se dařilo nepouštět hosty do volných střel. Vycházela nám rychlá hra dopředu, kde jsme hosty kombinacemi přehrávali," doplnil Němec.

TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – UP OLOMOUC 51:78 (14:16, 11:12, 19:22, 7:28)

Stav po třech čtvrtinách (44:50) vůbec nenaznačoval, jak výrazně nakonec domácí basketbalisté prohrají.

„Loni jsme sice Olomouc dvakrát porazili, ale soupeř hraje vždy hodně agresivně a bývají to hodně tvrdá utkání. To se potvrdilo i tentokrát. Tři čtvrtiny jsme byli schopni tvrdé hře hostů odolávat. Bohužel utkání bylo tak náročné fyzicky i psychicky, že nás to v závěrečné části dostalo na pokraj sil," přiznal kroměřížský kouč.

V hodně tvrdém utkání byla spousta nedovolených kontaktů. V poslední čtvrtině už domácí nebyli schopni dobíhat volné střely soupeře, který se několikrát trefil z dálky. Skore tak narůstalo ve prospěch Olomouce.

„Doplatili jsme na to, že nám po náročném utkání se Šumperkem došly síly. Je to pro nás samozřejmě ponaučení. Mrzí nás, že opět vyhrála hrubá síla nad technikou a kolektivním basketem. Tak to prostě ve II. lize chodí," dodal Ondřej Němec.