TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - BCM SLEZSKÁ OSTRAVA 96:71 (28:13, 25:21, 30:20, 13:17)
Už úvod zápasu naznačoval, že si hosté odvezou vysokou prohru. Po první čtvrtině vedla Slavia rozdílem patnácti bodů. Za stavu 53:34 odstartovalo třetí dějství, v němž domácí začali svého protivníka válcovat zdrcujícím způsobem. Hráči Ostravy skoro ani nebyli schopni překročit půlící čáru a laciné chyby při vytváření střeleckých pozic tým trenéra Jiřího Krále nemilosrdně trestal.
Dařilo se především Souškovi, který se nakonec dostal přes třicet bodů. Závěr zápasu se dohrával v poklidném tempu. Domácí už šetřili síly na další utkání a tak hosté dokázali snížit svou prohru a nedovolili domácím překonat stobodovou hranici.
„Výsledek vypadá jednoznačně, ale rozhodně to na hřišti nebylo tak snadné. Kluci byli však koncentrovaní a dařilo se nám téměř všechno. V závěru už to byla exhibice. Na hřiště se tak mohli dostat všichni hráči,“ řekl trenér Kroměříže Jiří Král.
Body Slavie: Soušek 32, Novák 23, Král 9, Zlámal 8, Langstein 7, Ambrož 6, Vacek 5, Pivoda 4, Sedlařík 2.

TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - BK PORUBA 60:53 (14:8, 16:19, 20:16, 10:10)
Ve druhém utkání se basketbalisté Slavie představili domácímu publiku proti nováčkovi z Poruby. Kroměřížští zabojovali a vyhráli o sedm bodů.
Domácí se svého soupeře nezalekli a od počátku šli cílevědomě za cenným vítězstvím. První polovina byla vzácně vyrovnaná, domácí vedli po první čtvrtině o šest bodů (14:8), hosté do konce druhé čtvrtiny snížili na rozdíl tří bodů (30:27). Nástup do třetí čtvrtiny měli lepší domácí a do závěrečné části šli s náskokem sedmi bodů. V poslední čtvrtině si kroměřížské družstvo svůj náskok pohlídalo. Nejlepším střelcem domácích byl opět Soušek se 17 body.
„Už první akce naznačila, že to bude z naší strany mnohem horší než proti Ostravě. Zápas to rozhodně nebyl snadný. Jsem rád, že jsme nakonec oba zápasy zvládli. V tom druhém to bylo o bojovnosti a vůli. Mrzí mě, že se zranili Langstein, Sedlařík a Poledňák. Doufám, že se do dalšího kola vrátí alespoň jeden pivot na hřiště,“ dodal trenér domácích Král.
Body Slavie: Soušek 17, Zlámal 13, Král 11, Novák 11, Ambrož 6, Langstein 2.