SK ŽABOVŘESKY - SLAVIA KROMĚŘÍŽ 78:80 (46:32)
V hostujícím dresu dali dva hráči dvacet a více bodů, lídrem byl Sitař s 29. Domácí vedli místy až o čtrnáct bodů. „Zaspali jsme začátek. V první čtvrtině jsme prohrávali 4:18. Za první čtvrtinu jsme dostali 27 bodů. Byli jsme hrozně špatní v obraně. Druhá čtvrtina už byla vyrovnaná. Nicméně jsme v poločase prohrávali o šestnáct bodů.

Po důraznější rozpravě v šatně, kdy jsem hráčům připomněl, že obrana je na prvním místě, se nám podařilo soupeře ve zbývajících čtvrtinách udržet na třinácti bodech. Výborně zahráli pivoti, kteří dali dohromady padesát bodů.

V poslední minutě jsme srovnali dvěma trestnými hody. Domácí zazmatkovali v útoku, Melichárek výborně vypíchl míč na polovině hřiště a z útoku dal vítězný koš. Při závěrečném výhozu domácích z pod koše znovu Melichárek získal míč. Vyhráli jsme šťastně o koš,“ konstatoval Jiří Král, trenér Slavie.

Body: Sitař 29, Mráz 20, Poledňák 11, Ničajevský 6, Buček 3, Král 2.


BK JIHLAVA – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 66:60 (39:34)
O den později nastoupila Kroměříž proti papírově slabšímu soupeři, než byly Žabovřesky.
„Vyhořeli jsme totálně střelecky. Celý zápas jsme dotahovali náskok soupeře. Několikrát jsme se přiblížili na rozdíl dvou čtyř bodů. V závěrečné čtvrtině jsme skóre dotahovali a Melichárek zkoušel trojkou vyrovnat, ale nedal.

Domácí míč doskočili a my jsme faulovali, abychom se dotáhli, ale domácí šestky proměňovali,“ vysekl poklonu svým přemožitelům hostující kouč Jiří Král.

„Je to škoda, že jsme v Jihlavě nevyhráli, protože domácí byli pro nás hratelným soupeřem. Mohli jsme mít vítězství navíc a mohli jsme být v čele tabulky druhé ligy,“ posteskl si Král.

Body: Mráz 12, Šumbera 10, Ničajevský a Melichárek po 7, Král, Poledňák a Sitař po 6, Buček 4, Hůlka 2.