„Po podzimu, kdy jsme na cenné kovy ztráceli pět bodů, se nám o podobném úspěchu ani nesnilo, je to malý zázrak," rozplýval se trenér Bystřice Martin Žůrek, který tak ve druhé své sezoně vylepšil loňské čtvrté místo.

„Na startu jsme reálně pomýšleli na umístění okolo šestého místa, páté místo bylo v mých očích maximum," zavzpomínal.

Přitom před víkendovým závěrečným kolem museli jeho svěřenci k dosažení na vysněný bronz uspět ve Strakonicích o více než čtyři branky.

„Naše touha po medaili byla od prvních minut větší než u soupeře. Bylo to hlavně o hlavě a koncentraci," označil za klíčové Žůrek, jehož tým od první minuty diktoval tempo hry.

„Jen na chvíli domácí vedli 11:9, ale už do přestávky jsme získali vysoké vedení zpět," zhodnotil duel kouč, jehož výběr slaví úspěch především díky povedenému jaru.

„S jídlem rostla chuť. Tým se semkl a šlapal jako švýcarské hodinky. Bezpochyby nám v odvetách přálo i potřebné házenkářské štěstí," nepochybuje Žůrek.

Zásadní oslavy úspěchu čekají tým až v polovině června na tradiční společné zakončené sezony s grilováním.

„Zatím to byla jen klasika, tedy trošku více piva a o dvě hodiny delší cesta domů než standardně. Hodně se zpívalo, hlavně Vysoký jalovec. A kdo tvrdil muziku? Hlavně hráči Zubří," práskl s úsměvem Martin Žůrek.