Na startu se představilo 150 dvojic. Soutěžilo se v oblastním mistrovství ve všech věkových kategoriích. Vůbec nejúspěšnějším závodníkem se stal Slovák Daniel Sýkora, který získal Pohár Zlínského kraje. „Tento jezdec získal i mimořádnou cenu – skútr," poznamenala za pořadatele Marie Sehnalová z Jezdeckého klubu Haná.

V kategorii dětí do 14 let zvítězila bezchybnými parkury Terezie Daňková na koni Corlando 1 z JS „Al-Kham-Sa" Zlámanka. V nejpočetnější kategorii juniorů do 18 let získala titul mistryně oblasti Kateřina Muchová na koni Shankar. Alžběta Melicharová na koni Rokok byla nejúspěšnější v kategorii jezdců do 21 let.

V seniorské kategorii si nejlépe z žen vedla Natálie Valová s Kamejkou. Po absolvování nejnáročnější soutěže na výšce 130 centimetrů se v kategorii mužů stal mistrem oblasti Jan Pavlíček na koni Ramon Šargon.

V doprovodném programu se představily nejmladší drezurní jezdkyně z JS „Al-Kham-Sa" Zlámanka. Viktorie Kudelová na ponym Dorinka a Viktorie Macháčková na ponym Vulkán předvedly společnou drezurní ukázku na hudbu a také Tereza Daňková na ponym Kryštof předvedla volnou úlohu Kűr, kterou zajela i na mistrovství České republiky v kategorii pony do 16 let, a získala páté místo.

„Také Viktoria Kudelová přivezla z mistrovství České republiky 6. místo v kategorii pony do 12 let," doplnila Sehnalová. ⋌(mar)