Projekt pro žáky základních škol, jehož patrony jsou desetibojaři Robert Změlík a Roman Šebrle, a jehož mediálním partnerem je regionální Deník, se tak opět přiblížil svému vrcholu.

Do Kroměříže přijely v úterý bojovat desítky dětí asi z pětadvaceti základních škol z kraje. O postup bojovalo celkem osm družstev, složení disciplín ale dostálo kvůli deštivému počasí mírným změnám. Dopoledne se totiž žáci spolu s organizátory museli přesunout do prostor Základní Školy Slovan, kde se konala první část závodů.

„Pršelo a nechtěli jsme riskovat možné zranění dětí. Jsme velmi rádi, že nám bylo umožněno přesunout se do základní školy a uspořádat krajské kolo v těchto prostorách," poznamenala koordinátorka krajského kola OVOV, bývalá vynikající česká trojskokanka Šárka Kašpárková.

V tělocvičnách tak školáci změřili síly ve skoku do dálky, skoku přes švihadlo, hod do medicinbalem, kliky a sedy lehy. „Odpoledne nám počasí umožnilo se přesunout na stadion, kde děti běžely trať dlouhou šedesát metrů a tisíc metrů. Jednou z disciplín byl také dribling," poznamenala organizátorka akce Alena Zbořilová.

Mezi družstvy byly nakonec nejlepší ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí, ZŠ Slovan Kroměříž a ZŠ Emila Zátopka Zlín, prvně dva jmenované týmy se tak začátkem září představí v Praze na stadionu na Strahově v celorepubli­kovém kole.

„V Praze se setká asi sedm set dětí z Česka. Finále bude mezinárodní, zúčastní se tak i žáci z Polska, Maďarska, Slovenska a zřejmě i z Německa a Belgie," upřesnila Kašpárková.

Krajského kola se zúčastnili žáci od patnácti do deseti let, do projektu se však mohly zapojit i ostatní děti: tabulky jsou totiž nastaveny od sedmi do sta let. „Plnit odznaky všestrannosti a otestovat svou fyzickou kondici tak může v podstatě každý," uzavřela Kašpárková.

Vítězové krajského kola soutěže OVOV v Kroměříži:

Dívky, ročník 1998: Kristýna Lysáková, ZŠ Oskol KM, ročník 1999: Tereza Hromadníková, ZŠ E. Zátopka Zlín, ročník 2000: Berenika Indruchová, ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí, ročník 2001: Nikol Hyjánková, ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí, ročník 2002: Sabina Kotopulosová, ZŠ E. Zátopka Zlín, ročník 2003: Natálie Paťavová, ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí.

Chlapci, ročník 1998: Vít Krejčí , ZŠ Slovan Kroměříži, ročník 1999: Šimon Vrána ZŠ Salvátor, ročník 2000: Ondřej Kadla, ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí, ročník 2001: Lukáš Havlík, ZŠ E. Zátopka Zlín, ročník 2002: Richard Liss, ZŠ E. Zátopka Zlín, ročník 2003: Alexandr Paťava , ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí.