V zápase s Porubou Holešov prohrál 4:7. Utkání se přitom dlouho vyvíjelo příznivě pro domácí celek, který ve čtyřiadvacáté minutě vedl 3:1. V předposlední minutě druhé části stačil ještě Radek Nedbal vyrovnat na 4:4, ovšem ve třetí třetině už kralovalo družstvo Poruby.

To si po dvou gólech Mrázka a brance Ondrucha odvezlo na sever Moravy jisté vítězství.

,,Zápas byl čtyřicet minut vyrovnaný. Ve zbytku střetnutí ovšem měli hosté větší vůli po vítězství a byli na tom také lépe kondičně," našel podstatu úspěchu soupeře šéf domácí lavičky Jaroslav Fuksa.

Holešovský celek bodoval až proti Olomouci, kterou pokořil 6:5 po samostatných nájezdech.

,,V neurovnaném duelu jsme si znovu vypracovali vedení na 3:1 a ještě 5:3. Po dvou slepených olomouckých gólech v úvodu třetího dějství jsme ale o slibný náskok přišli. V samostatných nájezdech jsme však byli šťastnější. Ten rozhodující proměnil hned v první sérii Radek Nedbal," potěšil alespoň dvoubodový zisk v nedělním zápase Jaroslava Fuksu.

Po dlouhé době zažili florbalovou radost v Počenicích. Hanáci v sobotu porazili Uničov 11:10.

,,Do střetnutí jsme měli povedený nástup a v páté minutě jsme vedli 2:0. Později se náš náskok vyšplhal až na 5:2. Poté jsme však začali dělat poziční chyby a Uničov otočil vývoj zápasu na 8:10. Naštěstí závěr duelu byl znovu v naší režii a sekundu před koncem zápasu jsme jedenáctou brankou definitivně obrátili výsledek v náš prospěch," popsal vývoj utkání útočník Počenic Jaroslav Kovařík. Ten také našel hlavní příčiny úspěchu barev Hanáků.

,,Konečně se nám dařilo účinně napadat rozehrávku soupeře, byli jsme rovněž silnější na míčku a svůj den měl autor pěti gólů Vojtěch Hyánek. Hosté navíc neproměnili dvě trestná střílení," prozradil Kovařík.

Proti Šumperku už jeho kolektiv nebodoval a se Severomoravany prohrál 4:9.

,,Přestože jsme v utkání v desáté minutě vedli 4:1, nedokázali jsme se dostat do pořádného tempa. Navíc jsme od druhé třetiny nenašli zbraň na rychlé a přesné šumperské přihrávky do běhu, po kterých si hosté vypracovali spoustu šancí. Většina z nich pak skončila v naší síti," posteskl si po nedělním souboji Kovařík.

Výsledky 17. a 18. kola:

HOLEŠOV – PORUBA 4:7 (1:1, 3:3, 0:3)

Branky Holešova: Jiří Nedbal, Lánský, Nepraš, Radek Nedbal.

HOLEŠOV – OLOMOUC 6:5 po sam. náj. (3:2, 1:1, 1:1, – 1:0)

Branky Holešova: Müller 2, Jiří Nedbal, Fridrich, Kašný, Radek Nedbal. Sestava: Bajza, Janalík – Fridrich, Jiří Nedbal, Vysloužil, Lánský, Šiška, Tkadlčík, Grygera, Radek Nedbal, Nepraš, Mikšík, Kašný, Müller.

POČENICE – UNIČOV 11:10 (2:2, 3:4, 6:4).

Branky Počenic: Hyánek 5, Zavadil 3, Miroslav Michajlovič, Florián, Krčmař.

POČENICE – ŠUMPERK 4:9 (4:4, 0:3, 0:2)

Branky Počenic: Kosek, Zavadil, Miroslav Michajlovič, Kovařík. Sestava: Chrást, Kalus – Šindelka, Mikulenka, Hyánek, Florián, Miroslav Michajlovič, Krčmař, Ničajevský, Kosek, Kovařík, Dvorský, Zavadil.

1. Havířov 18 14 3 0 1 159:92 48
2. Přerov 17 13 0 1 3 118:96 40
3. Sp. Hluk 18 9 3 1 5 156:131 34
4. Ostrava Poruba 18 10 2 0 6 114:98 34
5. Šumperk 18 9 1 2 6 132:103 31
6. Bulldogs B 18 8 0 1 9 117:100 25
7. Horní Suchá 18 7 1 2 8 126:128 25
8. Sl. Sh. Holešov 18 7 1 2 8 98:109 25