„Sešlo se mi strašně moc omluvenek. Chvíli to vypadalo, že si budu muset obnovit registraci, přesněji podstoupit lékařskou prohlídku a obléci dres. Nakonec jsme vedle dvou gólmanů měli jednoho hráče na střídání," oddechl si s úsměvem trenér Bystřice pod Hostýnem a ještě před nedávnem jeho aktivní hráč Martin Žůrek.

„Protože los kola proběhl před termínem a nebyl prakticky znám jeho výsledek, řada kluků nakonec z různých – pracovních, studijních či osobních důvodů nemohla," pokrčil smířlivě rameny trenér.

Přestože jeho svěřenci nevěděli, co od celku z čela II. ligy čekat, utkání měli prakticky i v okleštěné sestavě pod kontrolou.

„Soupeřova aktuální ztráta dvou bodů na lídra, několik zkušených hráčů doplněných o mladé vzbuzovaly zdravý respekt. Koncentrovaným výkonem s příkladnou bojovností a nasazením jsme navázali na poslední výborný výkon s Novým Veselím," pochvaloval si Žůrek.

Základem úspěchu byla výborná obrana, za kterou odvedl neméně kvalitní výkon gólman Janků.

„V defenzivě se zaskvěl Michal Gabriž, jenž dobře nahradil zraněného Kovaříka. Zejména rychlými brejky jsme si vybudovali a udržovali náskok. Malinko nás sice přibrzdily neproměněné šance, ale po změně stran jsme pokračovali v optimálním výkonu, i se sedmi hráči do pole je uběhali a překvapení nepřipustili," zaradoval se trenér aktuálně sedmého celku I. ligy.

Kam se Bystřičtí v poháru probojují, hodně napoví až los aktuálně 16 nejúspěšnějších týmů v soutěži. „Soupeře ještě neznáme, ale podle všeho by měl být z Moravy a zřejmě to bude extraligista," odhaduje Žůrek.

„Na atraktivitu by bylo nejzajímavější ve výborné formě hrající Zubří, na druhou stranu v extralize poslední Zlín bychom asi více potrápili a třeba překvapili," pousmál se Žůrek, jehož výběr čeká další mistrovské utkání až za dva týdny, kdy zajíždí na půdu rezervy mistrovské Plzně.

„Volný čas využijeme k vypilování formy a kondice," dodal s úsměvem trenér Bystřice pod Hostýnem.

PROSTĚJOV – BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 22:32 (11:15)

Bystřice p. H.: Janků, Krupa – Gabriž 4, J. Tiller 7, Janovský 3, R. Tiller 2, Hub 5/1, Salvet 6, Ryška 5.