Z regionálních krosařů se ještě na Hané v konkurenci 75 běžců prosadili Pavel Židlík (Sanita Car Holešov), který bral za čas 39:02 devátou příčku, a další zástupce AK Asics Kroměříž Oldřich Jasenský obsadil časem 40:46 devatenáctou pozici. Vítězství v tomto podniku, jenž byl zařazený do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, získal David Pelíšek (Scott mader sport). Tomu v cíli naměřili čas 35:11.

,,Závod se běžel v šestistupňovém mrazu a na zledovatělém sněhu. Navíc podmínky všem účastníků znepříjemňoval ledový vichr. Bylo proto důležité zvolit správné obutí. Ke skvělému čtvrtému místu mi tak pomohla skutečnost, že jsem použil tretry," pochvaloval si v cíli Josef Sedláček.
Naopak zklamaný byl asi největší favorit Tomáš Blaha.

„Na start jsem si vzal silniční závodní boty a tentokrát jsem na to doplatil," zlobil se ještě dlouho v cíli sám na sebe kroměřížský reprezentant.

V nepříznivých klimatických podmínkách si v Grymově zazávodily také ženy. V této společnosti dominovala časem 44:29 Lenka Pláničková z Litovle. Členka klubu Aspot Hulín Marcela Menšíková získala za čas 52:35 čtvrtou příčku. 

LUBOMÍR HOTAŘ