Zvítězil časem 31:41 Tomáš Steiner z AK Drnovice, druhé místo obsadil Petr Kučera z SK Salix Grymov (31:47). Z regionálních krosařů na Přerovsku skončil ještě Tomáš Neradil (Aspot Hulín, 35:00) šestý, Ondřej Minařík (Sport Zlín, 35:12) sedmý a Tomáš Odstrčilík ze Sokola Třebětice (36:05) osmý.

,,Trať byla prakticky všude pokrytá bahnem. Kam jsme šlápli, všude to klouzalo. Proto nemělo cenu riskovat. A tak jsem tentokrát zvolil spíše opatrnou taktiku, která mi přesto zajistila zisk třetího místa, na němž jsem se pohyboval už od úvodního kilometru. Na lepší umístění jsem dneska neměl sílu. Steiner s Kučerou se mi brzy vzdálili, ale na čtvrtého v pořadí Aleše Dedka jsem měl v cíli náskok čtyřiaasedmdesáti sekund," informoval o průběhu a podmínkách závodu Josef Sedláček.

Mezi ženami v Dřevohosticích vyhrála Kristýna Obručová z otrokovického Kesbuk Teamu (40:55) před Marií Hynštovou (AK Drnovice, 43:20), třetí pozici získala za čas 43:41 Monika Peluhová z Přerova.

,,Bylo mi jedno, na čem se běží. Já jdu do každého závodu vždycky naplno, abych měla pocit, že jsem pro co nejlepší výsledek udělala maximum. Proto jsem ani na Hané nepřemýšlela, jaké jsou podmínky, ale myslela jsem hlavně na to, abych byla co nejrychlejší," pronesla v cíli spokojená Kristýna Obručová.⋌(hot)