„Bude to moje závěrečné vystoupení s národním týmem, je čas uvolnit místo mladším,“ pronesl Stojaník, který uplynulý týden vybojoval s celkem SMR Plus Zlín titul českého vicemistra. I proto je pro něj překvapením, že do Kolumbie odletí jako jediný zástupce klubu. „Mrzí mě to, ale co nadělám,“ krčí rameny Stojaník.

V českém sálovém fotbale vytvořil nerozlučnou dvojici s Ivem Světlíkem, který se po dlouhé nemoci teprve nedávno vrátil na palubovky a také on má zásluhu na zlínském stříbře. „O tom, že tentokrát nepojedeme spolu, jsme nemluvili. Hlavně jsme se bavili o rodinách, co je nového,“ prozradil Stojaník, který na sklonku dubna očekává první přírůstek do rodiny.

Porod by měl v pohodě stihnout. Světový šampionát začne 18. března a vyvrcholí na konci měsíce. Češi se ve městě Bello postupně střetnou s Mexikem, Paraguají a Venezuelou. Do čtvrtfinále projdou pouze dva první celky.

„Dostali jsme se do nejtěžší skupiny. Hrát proti Jihoameričanům je vždy těžké. Jsou technicky úplně někde jinde než evropské země. Postup by byl velkým úspěchem. Před čtyřmi roky jsme sice porazili Venezuelu 1:0, pak jsme ale prohráli s Kolumbií 0:10,“ připomněl Stojaník poslední šampionát v Argentině, kde Česko obsadilo páté místo. Před čtyřmi lety v Paraguayi bylo osmé.

„Raději vzpomínám na mistrovství v Paraguayi, kde byla lepší organizace, zázemí, počasí i lidé. V Argentině bylo všechno chladnější,“ prohodil fotbalista, který nastupuje v Moravskoslezské fotbalové lize za Hanáckou Slavii Kroměříž. „V klubu už si zvykli, že na jaře pravidelně odjíždím se sálovkáři na nějaké mistrovství,“ uvedl s úsměvem nejlepší obránce posledního evropského šampionátu v ruském Kaliningradu.

Po návratu z Kolumbie ho čeká další vrchol sezony. Hanáci se ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu střetnou s prvoligovým Brnem a Stojaník větří šanci. „Brno není v pohodě, můžeme se postarat o překvapení,“ míní Ondřej Stojaník.