Stříbrnou příčku obsadil zlínský Milan Merva hájící barvy Břidličné (2:15:52), třetí pozici vybojoval Tomáš Procházka (Plavecké sporty Kroměříž, 2:19:21). Z regionálních triatletů mezi 46 muži skončil ještě Denis Knedla z klubu Titan Trilife Zlín v čase 2:24:22 čtvrtý.

,,Klíma má letošní léto formu a po sériích výher v posledních týdnech nenašel přemožitele ani v Morkomanovi. Nicméně i já jsem si závod ve výborné atmosféře užíval. Šestatřicetis­tupňové horko a pálivé slunce mi nevadily. Plavání v místním bazénu bylo totiž příjemné. Také s výkonem při cyklistice jsem spokojený a běh jsem zakončoval rovněž v dobrém rozpoložení," pochvaloval si při vyhlašování výsledků sobotního podniku v Morkovicích triatlonovou pohodu nejúspěšnější regionální zástupce v mužském závodu Milan Merva. Tomu ještě umocnilo dobrou náladu vystoupení jeho bratra Tomáše Mervy, který časem 2:37:31 jasně vyhrál kategorii juniorů.

V závodu žen dominovala Jana Žaludková z Lukova (Cyklogat Malenovice, 2:36:32) před Natálií Šťastnou (Nalika Team, 2:59:08). Třetí na Hané doběhla Veronika Kusyová z Brna (3:04:00).

,,Tak dlouhou trať nemám čas trénovat, ale sobotního Morkomana jsem si chtěla vyzkoušet," přiznala Žaludková, jež na Hané bojovala především s horkým počasím. ,,Ve velkém vedru proto bylo nejpříjemnější plavání. Na kole jsem první okruh jela volněji, v tom druhém už začalo být horko nesnesitelné. K tomu se navíc přidal točící se vítr. Chladila jsem se alespoň vodou z bidonu a snažila jsem se ušetřit co nejvíc sil na závěrečný běh. Ten jsem začala pod sprchou u bazénu a dál ho pojala jako překonávání úseků mezi občerstvovačkami. Šlo to kupodivu dobře. Takže jsem nakonec měla radost, že se mi olympijský triatlon v Morkovicích v těžkých podmínkách podařilo zvládnout. Hodně mi také pomohla podpora manžela Přemka," svěřila se se svými pocity v cíli nejlepší žena v letošním Morkomanovi Jana Žaludková. ⋌(hot)