„Začátkem roku představím termíny plánovaných závodů inový design auta,“ slíbil úvodem Roman Kresta. „Už teď ale mohu říct, že se budu chtít zúčastnit všech velkých domácích podniků. Jednotlivé soutěže se pak budou odvíjet od toho, jak mi vyjde úvod sezony a zda bude reálné, abych splnil svůj cíl,“ doplnil rodák zTrnavy uZlína.

Ten se vnové sezoně bude opírat především opodporu společností Tescoma a Mogul, které chtějí zviditelnit svá jména. „Proto takový důraz na úspěch vdomácím šampionátu,“ vysvětlil Kresta.

Poprvé se jej fanoušci dočkají na téměř regionální trati. Na konci března se totiž zúčastní Valašské rally. „Každý závod plánujeme až tři měsíce dopředu. Taková je naše nová strategie. Pokud se nestane nic nepředvídaného, na Valašsku chybět nebudu,“ slíbil někdejší tovární jezdec týmuFord.

Původně se přitom mohl představit už začátkem roku vrakouském Freidstatu, kde domácí šampionát startuje tradiční Jänner rallye. Díky Krestově plánované účasti na dakarské rallye, ze které později sešlo, však musel bývalý účastník mistrovství světa začátek sezony posunout. Na ostrý závod tak čeká od srpnové barumky, kdy obsadil po výtečné stíhací jízdě čtvrté místo. Na Rallye Bohemia a vČeském Krumlově dokonce zvítězil, ovšem kvůli havárii na Šumavě musel sen omistrovském titulu orok posunout. Přesto skončil vcelkovém pořadí na bronzové příčce, ačkoliv startoval pouze ve čtyřech závodech.

Díky většímu vytížení vdomácím šampionátu bude muset omezit také některé další aktivity. Jeho spolupráce sMartinem Prokopem, kterému vroli technika asistoval utřetího místa vjuniorském světovém šampionátu, však ohrožena není. „Domácí kalendář je poskládán natolik dobře, že kromě závodu vArgentině se žádné jiné termíny nepřekrývají,“ neskrýval svou spokojenost Kresta.

„Některá testování ovšem budu muset omezit. Už jen kvůli rodině. Máme osmiměsíčního chlapečka a nechci nechávat vše pouze na manželce. Je to však má práce, která nás všechny živí, takže některým výjezdům do zahraničí se prostě neubráním. Letošní rok však byl enormně vyčerpávající a něco podobného už bych absolvoval jen velmi nerad. To ale říkám na začátku každé sezony,“ říká smířeně luhačovický pilot.