,,Tento závod se mi líbí, proto jsem ho chtěl v letošním roce vyhrát potřetí v řadě,“ vysvětluje účast Beníček.

Formu ale na něho nevylaďoval.

,,Od začátku dubna po maratonu v Bratislavě mě bolela achilovka. Proto jsem regeneroval. Postupně jsem lehce trénoval na cyklostezce na Bartošově čtvrti,“ prozradil vytrvalec z Malenovic.

Na start ultramaratonu na prostranství před Obecním úřadem v Prusinovicích se postavil na konci dubna.

,,V průběhu závodu mi ale nepřálo počasí. Bylo nejhorší, jaké jsem měl za poslední tři ročníky, co jsem Rohálovský ultramaraton běžel. Na všech rovinách foukal protivítr a v úsecích, kde jsem v minulých letech běžel volně, jsem musel makat a k tomu ještě s pomalejším časem. Bylo však teplo,“ zavzpomínal Matěj Beníček.

Taktiku zvolil běžet na čas 3 hodiny a 30 minut.

,,Trať velmi dobře znám. Prvních 30 kilometrů se mi běželo dobře. Pak se na mém výkonu začala projevovat únava z náročné trati a nedostatečné přípravy. Doplatil jsem i na těžké podmínky a na 35. kilometru jsem začal ztrácet. Posledních 10 kilometrů už jsem běžel téměř bez vody, což mi také moc nepomohlo. Měl jsem si sebou vzít support. O to víc si vážím, že jsem letošní Rohálovský běžecký samozávodní ultramaraton vyhrál. S výsledným časem ale nejsem spokojený,“ přiznal Beníček.

Malenovický ultra běžec měl štěstí.

,,Ondřej Minařík byl pomalejší jenom o necelé 2 minuty. Ondra navíc Rohálovský ultramaraton běžel ještě podruhé, ale ani na druhý pokus mě nepřekonal. Vytrvalec z Držkové však za své výkony zaslouží uznání,“ chválí svého největšího soupeře Matěj Beníček.

Ten se nyní bude připravovat na srpnovou Hostýnskou osmu.

Rohálovský ultramaraton pořádal Sportovní klub Veseni.cz. Letos se opět běžel jako samozávodní. Závod dlouhý 50 kilometrů s celkovým převýšením kolem 900 metrů vedl po trati bikerové Rohálovské padesátky z Prusinovic přes Pacetluky, Karlovice, Líšnou, dále pak nad Jankovicemi, přes Holešov, Tučapy s cílem opět v Prusinovicích.

Vytrvalci v něm od pátku 5. dubna do pátku 26. dubna mohli absolvovat libovolný počet pokusů.

VÝSLEDKY ROHÁLOVSKÉHO ULTRAMARATONU 2024:

1. Matěj Beníček (KESBUK) 3:47:19

2. Ondřej Minařík (Valachbajk team) 3:49:14

3. Jakub Janda (Rohálov bike team) 3:59:50

4. Jaromír Strnka (Supp Store Napajedla) 4:02:46

5. Ondřej Buba 4:03:10