Na stejném místě bude i cíl. Trať má převýšení 950 metrů a povede střídavě po lesních, polních a částečně i zpevněných cestách směrem na Pacetluky, Karlovice, Líšnou, Dobrotice, Holešov a Tučapy.

Pořadatelé vypsali pět mužských, dvě ženské a jednu juniorskou kategorii. Zazávodit si můžou i tandemy. Vypsány jsou rovněž speciální kategorie, a to pro bikery nad 100 kg, soutěž tříčlenných týmů a soutěž o nejlepšího reprezentanta a reprezentantku Prusinovic. Ten, kdo pojede v hororovém zombí převleku, tak dostane odměnu.

V rámci závodu je také organizovaná finanční podpora pro 13letého Šimona z Přerova, který statečně bojuje s nemocí juvenilní dermatomyozitidou.

Rohálovská padesátka 2018 je společně s únorovým silničním během Rohálovská desítka součástí Rohálovského duatlonu 2018. Je rovněž zařazená do čtyřdílného seriálu MTB král Hostýnek.

Organizátoři na Hané ani letos nezapomněli na mládež. Čtrnáct dětských kategorií startuje na zkrácených tratích od 9 hodin. Celkem se proto v Prusinovicích očekává účast 600 vyznavačů horských kol a k tomu ještě zhruba 150 bikerů v dětských kategoriích.            

Podnik v Prusinovicích je atraktivní i pro diváky. Na trati je totiž spousta krátkých a prudkých stoupání, kde pro bikery není mnoho míst na odpočinek.

,,Nejobávanější stoupání je na šestatřicátém kilometru zakončené vrchařskou prémií. Atraktivní bude i rychlostní prémie na 6. kilometru. Výzvou je i Vesanská rokle na devětadvacátém kilometru, neboť tu v pedálech zdolají jenom ti nejtrénovanější cyklisté. Zajímavé jsou i lesní singletraily a dva brody. První je na 19. kilometru v Líšné, kde je vždy bouřlivá divácká kulisa. Druhý je na třiačtyřicátém kilometru v Holešově. Ten holešovský pod Holajkou bude včetně hudebního doprovodu. Působivý je i průjezd zámeckou oborou v Holešově a těsně před cílem jezdci projedou dokonce prusinovickým kravínem,“ vybral nejzajímavější místa hlavní pořadatel Martin Koplík, který společně se svým týmem také připravil bohatý doprovodný program.

,,V jeho rámci po celé sobotní odpoledního a ve večerním programu vystoupí hudebník z Walesu zpěvák Dale B. Williams a zahraje skupina Skarlet rock. Připravujeme i diskotéku. Jako každý rok se totiž řídíme heslem ,,Vaše jarní cyklistická srdcovka,“ Proto se snažíme, aby Rohálovka nebyla jenom závod, co si ho jeho aktéři odjedou a chvíli po něm se vrátí domů. Naším záměrem naopak je, aby se lidem z Prusinovic nechtělo“ zve k návštěvě Koplík.     

Vítězství v Rohálovské padesátce v roce 2017 mezi muži vybojoval časem 1:59:56 Jan Jobánek (Superior OSTB Team). V ženách byla nejrychlejší Martina Tichovská z USK Praha, jež dosáhla času 2:18:12.

Jan Jobánek také drží traťový rekord závodu, který v roce 2012 v barvách formace Merida biking Team dosáhl času 1:42:07. Pokud ho někdo překoná, dostane dárek od starosty Prusinovic Zbyňka Žákovského.  

PROGRAM ROHÁLOVSKÉ PADESÁTKY 28. DUBNA 2018:

Začátek prezentace (7.30). Zahájení dětských závodů (9). Start hlavního závodu (12.30). Rychlostní prémie (12.40). Vyhlášení dětských závodů (13). Dale B. Williams (13.30). Očekávaný příjezd vítěze (14.10). Skarlet rock (15.45). Vyhlášení výsledků a vítězů (16.30). Večerní program Skarlet rock, Dále B. Williams, disco (17.15).