Běhu se účastnil například tatínek s kočárkem a dokonce nevidomý běžec. Závodníky přivítal a popřál dobré výkony i starosta Prusinovic Zbyněk Žákovský.

„Jsem rád, že závod na takové úrovni se pořádá právě u nás. Díky němu je totiž vidět, že Prusinovice vůbec jsou," myslí si starosta.

Běžeckou událost pak odstartoval v pravé poledne čestný host Jiří Sýkora, bývalý československý reprezentant v atletice a držitel současného českého rekordu v běhu na pět kilometrů.

Spokojenost s letošním závodem neskrýval ředitel Rohálovské desítky Ondřej Němec. „Je těžké na vesnici zorganizovat takový závod, který už překračuje hranice oblasti, je to už po těch letech totiž taková mezinárodní záležitost," vysvětlil ředitel závodu.

Pochvaloval si jak počasí tak i vysokou účast. „Splnilo to naše očekávání. Jsme rádi, že organizační záležitosti nepřišly vniveč. Lidé sem rádi jezdí, protože je to pořád takový domácký závod za nízké startovné s veškerým servisem. Jsem samozřejmě také rád za mezinárodní účast," zmínil Ondřej Něměc.

Desetikilometrový silniční závod, proslulý zejména svou náročností přilákal běžce ze zahraničí, kteří opanovali první místa.

Nejrychleji pokořil trať maďarský borec László Gregor v čase 30:59 minuty, v ženách zazářila jeho krajanka Zita Kácser s časem 36:33 minuty.

Se svým výkonem však byla spokojená například i mladá běžkyně z Kroměříže. „Trochu mě ale překvapila náročnost tratě. Byla jsem tady asi před třemi lety a tehdy byla trať trochu jiná," vzpomněla závodnice z Kroměříže, která ve své kategorii skončila sedmadvacátá.